Aktualności Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej

Program "Żółty talerz"

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza w Siedlcach 1 września 2018 r. przystąpiła do programu wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”. Pomysłodawcą i koordynatorem tej kampanii społecznej jest Kulczyk Foundation, która do współpracy zaprosiła największe organizacje pomocowe:  CaritasPolski Czerwony KrzyżTowarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu miasta Siedlce, uczęszczających do Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Profilaktyczno –Wychowawczej w Siedlcach.

W ramach realizacji projektu wychowankowie świetlicy codziennie otrzymają pełnowartościowy, pyszny, a przede wszystkim zdrowy podwieczorek, który stanowią świeże warzywa, owoce, a także produkty mleczne i 100% soki owocowe i warzywne. Przygotują także pyszne koktajle owocowo-warzywne, wykonane ze świeżych produktów dzięki sprzętom zakupionym w ramach realizacji programu.

W ramach realizacji zadania dzieci będą również uczestniczyć w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i jego wpływu na nasze zdrowie.

Realizacja programu „Żółty Talerz” w Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej w Siedlcach będzie trwać od 1 września 2018 roku do 31 sierpnia 2019 roku. W tym okresie wsparciem zostanie objętych 30 dzieci.