Aktualności Centrum Integracji Społecznej

Opieka nad chorymi

W działającym przy Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Integracji Społecznej funkcjonuje Sekcja Opiekunek Osób Starszych, szkoląca kobiety w zawodzie opiekunek. W ramach sekcji CIS oferuje mieszkańcom regionu pomoc w opiece nad starszymi, chorymi czy niepełnosprawnymi w ich domach.

Centrum Integracji Społecznej prowadzi w pełni profesjonalną opiekę pielęgnacyjną i opiekuńczą nad osobami starszymi, chorymi lub niepełnosprawnymi w domu pacjenta, na terenie Siedlec i okolic. Uczestnicy sekcji oferują elastyczny kalendarz opieki. Dzięki temu to klient decyduje, ile godzin wsparcia potrzebuje.

Centrum Integracji Społecznej zapewnia minimum formalności i szybką organizację - skontaktujemy się z zainteresowanymi maksymalnie do 48 godzin od otrzymania zgłoszenia. Pomoc opiekunek pozwoli odpocząć i nabrać sił osobie, która na co dzień opiekuje się chorym, a w tym czasie uczestnicy sekcji otoczą troskliwą opieką osobę potrzebującą pomocy. Dzięki opiece uczestników CIS, chory będzie mógł przebywać we własnym domu, w znanym i przyjaznym środowisku, przy pełnym wsparciu ze strony wykwalifikowanego opiekuna.

Opiekę można zorganizować telefonicznie, kontaktując się pod numerem telefonu 692 295 099 lub osobiście, w Centrum Integracji Społecznej siedleckiej Caritas przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach (piętro I, pok. nr 101).