Aktualności Centrum Integracji Społecznej

Goście ze Szwecji w Caritas Diecezji Siedleckiej

Wizyta gości ze Szwecji w Caritas Diecezji Siedleckiej

11 września Caritas Diecezji Siedleckiej odwiedzili goście ze Szwecji. Przedstawiciele FORENINGEN EMMAUS I DALARNA wspierają Centrum Integracji Społecznej poprzez pomoc finansową i rzeczową.

Obejrzeli CIS i Centrum Pomocy Bliźnim na ul. Budowlanej oraz siedzibę Caritas na ul. Świrskiego.

Poprzednio podarowali darowiznę, dzięki której CIS zakupiło lodówkę, kuchenkę mikrofalową i gazową. Dzięki temu powstała nowa sekcja gastronomiczna. CIS otrzymuje od Szwedów również elektronarzędzia i elementy do wiązanek florystycznych.

FORENINGEN EMMAUS I DALARNA współpracuje z Fundacją "Ośrodek Pomocy Doraźnej p.w. św. Alberta - EMAUS" w Starym Opolu. Fundacja sprowadza z zagranicy (głównie ze Szwecji i Szwajcarii) leki, łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie, sprzęt rehabilitacyjny. Powstała aby pomagać ludziom w potrzebie.

Goście ze Szwecji wyrazili chęć dalszej współpracy i byli pod wrażeniem działalności Caritas Siedlce.