Aktualności Ośrodka Misericordia

Festyn Integracyjny "Sprawni Poprzez Sport 2015"

17 września w miejscowości Roskosz odbył się Festyn Integracyjny „Sprawni Poprzez Sport 2015”. Pod honorowym patronatem dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej spotkało się 340 osób, niepełnosprawnych i ich opiekunów. Na uczestników czekały atrakcje sportowe i część artystyczna.

Imprezę zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) w Białej Podlaskiej w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Celem festynu jest integracja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez rozwój i podtrzymywanie kontaktów społecznych. Dzięki niemu otoczenie staje się wrażliwsze na potrzeby niepełnosprawnych. Uczestnicy m.in. grali w gigantyczne piłkarzyki i jeździli na byku rodeo. Podczas wydarzenia zagrał zespół Złote Struny. Wystąpiły Olesia Myronenko z tańcem brzucha i Anna Myronenko z piosenką "Hallelujah". Oprócz tego zgromadzeni mogli obejrzeć pojazdy, które prezentował Daniel Żukowski z Automobil Klub Biała Podlaska . – Na tej cyklicznej imprezie spotkało się 17 jednostek z województwa lubelskiego i mazowieckiego. Jesteśmy tu, aby pokazać, że sport może być doskonałą zabawą. Nawiązują się nowe przyjaźnie, znajomości – mówi Anna Utka, kierownik ŚDS w Białej Podlaskiej.

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia, Stowarzyszenia „Wspólny Świat”.

Wśród zaproszonych gości byli: Michał Litwiniuk - zastępca prezydenta Białej Podlaskiej, ks. Marek Bieńkowski – dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Marcin Gochnio – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, Halina Mincewicz – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Anna Skerczyńska – kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej PCPR, Beata Domańska – kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w MOPS, Barbara Gromadzka z MOPS, Andrzej Czapski – dyrektor ECKiW OHP w Roskoszy, ks. Jacek Guz – kustosz Sanktuarium w Pratulinie.

Posłuchaj wypowiedzi Ks. Marka Bieńkowskiego - Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej

Posłuchaj wypowiedzi Anna Utka - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej

Posłuchaj wypowiedzi Marka Jakubiaka - instruktora terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej

Posłuchaj wypowiedzi Anny Myronenko - wolontariuszki