Wspieraj Caritas

Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Andrzejki

2017-12-12 14:29

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/caritas-ds.pngtl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/parczew-herb.png

 

W środę, 29 listopada 2017 r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie odbyły się Andrzejki. W programie znalazły się: zabawy andrzejkowe, poczęstunek oraz ostatkowa dyskoteka. Biletem wstępu na imprezę były słodkie lub słone przekąski.

 

Wśród andrzejkowych atrakcji znalazły się takie zabawy jak:

  • Zaczarowana butelka –  Zadaniem dzieci było kręcenie butelką w misce. Na każdej jej części umieszczone zostały wskazówki na przyszłość. Wśród nich znalazły się: „czeka Cię niespodziewany, ale udany wyjazd”, „niedługo wizyta u dentysty”, niebawem dostaniesz śliczny prezent”, „czeka Cię miła niespodzianka”, „zaprzyjaźnisz się z nową osobą”, „wygrasz nagrodę w konkursie”.
  • Wyścigi butów – Zabawa polegała na tym, by od najbardziej oddalonego od drzwi miejsca sali dzieci zaczęły ustawiać buty jeden za drugim, w kierunku drzwi, te z końca “kolejki” przekładano na początek. Tej osobie, której but pierwszy “dotrze do mety” i przekroczy próg, spełni się największe marzenie. Tym razem wygrała Wiktoria – mamy nadzieję, że andrzejkowe marzenie spełni się.
  • Zabawa sercem na Andrzejki – Zabawa polegała na przekłuciu igłą serca. Literka, na którą trafimy oznaczać będzie początek imienia ukochanej/ukochanego lub przyjaciółki/przyjaciela.
  • Mowa kwiatów – Zabawa polegała na losowaniu różnych zdjęć kwiatów. Każdy z nich dawał wskazówkę na przyszłość: „stokrotka: musisz ostrożniej dobierać przyjaciół”, „róża: jest symbolem piękna”, „dalie: czekają cię sukcesy”, „bez: miłe spotkanie z przyjaciółmi”, „aster: uważają, mogą nadejść kłopoty”, „fiołek: niedługo fajna niespodzianka”, „mak: jest symbolem marzeń. Zatem pewnie marzenia się spełnią!”, „narcyz: odzwierciedla samouwielbienie. Może czas przestać kaprysić?”
  • Zabawa magicznymi szpilkami – zabawa polegała na tym, by rozsypać 21 szpilek tak, aby utworzyły one literę, która ma ukryte znaczenie.
  • Losowanie karteczek – Zabawa polegała na losowaniu karteczek z imionami dziewczyn i chłopaków. Imię znajdujące się na wylosowanej karteczce oznaczało przyjaciela lub przyjaciółki, którą będziemy mieli w przyszłości.

 

Po magicznych zabawach przyszedł czas na pyszny poczęstunek. Zaraz po nim odbyła się andrzejkowa dyskoteka. Dziękujemy za czynne uczestnictwo w zabawach i tak liczne przybycie.

 

 

***

Andrzejki

2017-12-12

Andrzejki

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
   

Wróć