Wspieraj Caritas

Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Dzień Dziecka: „Kaczki z gęsiej paczki”

2018-06-07 18:16

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/caritas-ds.png

tl_files/gallery/swietlica_parczew/loga/sponsorzy/logo_parczew_3.png

 

 

 

 

 

 

W czwartek, 7 czerwca 2018r. Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie świętowała Dzień Dziecka. Aby uczcić to wyjątkowe święto wybraliśmy się z naszymi milusińskimi do parczewskiego kina na film animowany pt. „Kaczki z gęsiej paczki”.

 

Bajka w  zabawny sposób przedstawia historię Benka - dumnego, pewnego siebie, beztroskiego gęsiego kawalera, który zamiast przygotowywać się do odlotu do ciepłych krajów, postanowił oddać się podniebnym harcom. Gąsior nie lubi powolnego, bezpiecznego latania. Ceni sobie swobodę, podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy. W trakcie wykonywania swojego popisowego numeru, coś idzie nie tak i gąsior wpada wprost na spacerującą za swoim przewodnikiem gromadkę kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki (Izka i Czaruś) zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr, a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.

 

Bajka była dla nas odskocznią od codziennych zajęć, a dzięki głównym bohaterom mogliśmy znów stać się dziećmi. Jak myślicie? Czy ta eskapada zmieni dotychczasowe myślenie Benka i nauczyła go patrzeć dalej niż tylko na czubek własnego dzioba?

 

Polecamy obejrzenie filmu animowanego „Kaczki z gęsiej paczki” nie tylko dzieciom.

 

 

***

Dzień Dziecka: „Kaczki z gęsiej paczki”

2018-06-07

Dzień Dziecka: „Kaczki z gęsiej paczki”

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001
002
003
004
005
006
007
 

Wróć