Wspieraj Caritas

Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Królowa Śniegu

2017-02-17 08:33

 

 

"Królowa Śniegu"

 

17 lutego 2017 r. Świetlicę Socjoterapeutyczną Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie odwiedziła grupa Teatralna ART-RE z Krakowa, która zaprosiła nas na adaptację jednej z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena pt.: „Królowa śniegu”.

 

Przedstawienie teatralne zabrało nas w podróż do krainy lodu, w poszukiwaniu zaginionego Kaya. Wcześniej był to dobry i uczynny chłopiec, uwielbiający zabawę ze swoją przyjaciółką Gerdą. Jego przemiana nastąpiła, po tym jak ujrzał wśród płatków śniegu piękną, ale złą kobietę. Prawdziwe nieszczęście, które spotkało chłopca, stało się jednak dopiero wtedy, gdy zranił go odłamek przeklętego zwierciadła. Kay stał się okrutny i niesympatyczny. Sprawiał wiele przykrości Gerdzie, która mimo wszystko go kochała. Podczas zimy, w czasie jazdy na sankach chłopiec zniknął, udając się za tajemniczą KRÓLOWĄ ŚNIEGU.

 

Zrozpaczona Gerda ruszyła na poszukiwanie Kaya, w swojej podróży przeżyła wiele przygód. Na swojej drodze spotkała Królewicza, Wróżkę, Rozbójnika i Renifera. Po wielu perypetiach Gerda dotarła do zamku KRÓLOWEJ ŚNIEGU i znalazła zaginionego przyjaciela - Kaya, który był już zamarznięty. Jednak łzy dziewczynki przywróciły chłopcu życie i stopiły kawałek lustra, tkwiący w jego sercu. Dzieci szczęśliwe wróciły do domów, wiodły szczęśliwe życie, ciesząc się swoją przyjaźnią.

 

 

Aktorzy z Krakowa, sprawili, że i my staliśmy się częścią spektaklu, ponieważ angażowali siedzące na widowni dzieci do udziału w przedstawieniu. Kruk zaprosił młodych widzów do nauki kruczego zachowania. Dzieci dostały ptasie czapki i prezentowały zgromadzonej publiczności: krakanie, poruszanie skrzydłami i kłanianie się. Gerda zaprosiła naszych podopiecznych do wspólnego tańca.

 

Dziękujemy młodym aktorom z grupy teatralnej ART- RE z Krakowa, za  dostarczenie nam ogromnej dawki pozytywnej energii i niezapomniane chwile z „Królową śniegu”.

 

 

 

* * *

 

Królowa Śniegu

2017-02-17

Królowa Śniegu

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie

001.JPG
002.JPG
003.JPG
004.JPG
005.JPG
006.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
010.JPG
011.JPG
012.JPG
013.JPG
014.JPG
015.JPG
016.JPG
017.JPG
018.JPG
019.JPG
020.JPG

Wróć