Wspieraj Caritas

Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Małe „co nieco” dla zdrowia i urody!

2018-05-10 11:37

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/caritas-ds.png

tl_files/gallery/swietlica_parczew/loga/sponsorzy/logo_parczew_3.png

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek, 10 maja 2018r., podczas warsztatów realizowanych w ramach programu „Żółty Talerz” dzieci z Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie poznały tajniki robienia świeżo wyciskanych soków owocowo – warzywnych.

 

Zanim przystąpiliśmy do pracy p. Asia zapoznała uczestników z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką wolnoobrotową - omówiła jego działanie i zasady bezpieczeństwa. Teraz mogliśmy przystąpić do dzieła.

 

Maszyna poszła w ruch, dzieci kolejno wrzucały wcześniej przygotowane kawałki marchwi, jabłek i pomarańczy. Dzięki tak licznej gromadce udało się w mgnieniu oka zrobić przepyszny sok. Po pracy, przyszedł czas na degustację. Nasze pociechy nie spodziewały się, że przygotowane przez nie sok marchwiowo – jabłkowo – pomarańczowy może być tak pyszny, a zarazem bez konserwantów i bez dodatku cukru. Wspólnie ustaliliśmy, że we czwartki w naszej placówce będą serwowane zdrowe, owocowo – warzywne soki, bogate w witaminy i mikroelementy. Wystarczy odrobina czasu i chęci, by odkryć bogaty smak ukryty w świeżych owocach i warzywach.

 

Dzięki wolnoobrotowej wyciskarce do soków zakupionej w ramach projektu, dzieci mogły przekonać się, że świeżo wyciskane soki owocowo – warzywne są o niebo lepsze od „gotowych” produktów zakupionych w sklepie.

 

 

 

Wróć