Wspieraj Caritas

Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Orszak Trzech Króli

2018-01-06 09:15

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/caritas-ds.png

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/parczew-herb.png

 

 

 

 

 

 

Tradycyjnie, jak co roku, w sobotę 6 stycznia 2018r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Parczewa przeszedł Orszak Trzech Króli.

Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie także wzięły udział w uroczystości. Świętowanie rozpoczęli Mszą św. o godz. 12.00 sprawowaną w Bazylice Mniejszej pod przewodnictwem ks. Prałata Roberta Mączki. Następnie zgromadzili się licznie przed kościołem i - prowadzeni przez  gwiazdę betlejemską - podążali do stajenki, by oddać Nowonarodzonemu Jezusowi pokłon. Wszyscy przyozdobieni w korony wspominali to radosne wydarzenie, gdzie Pan Jezus Chrystus objawia się wszystkim ludziom, również światu pogańskiemu.

 

Monarchowie, Święta Rodzina, pastuszkowie, aniołowie i wiele innych biblijnych postaci odegrało scenki znane z Ewangelii. Licznie przybyli wierni, ze śpiewem kolęd na ustach, podążali pod Urząd Miasta, gdzie znajdował się żłóbek. Część społeczności świetlicy reprezentowana była przez chóry anielskie oraz pastuszków, zaś reszta ubrana w czerwone peleryny zmierzała za monarchami, by oddać pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu.

 

Po uroczystości Burmistrz Parczew – Paweł Kędracki zaprosił wszystkich zgromadzonych przy Urzędzie Miasta na gorący poczęstunek oraz koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Parczew. Również w tym roku dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie wystąpiły w roli kolędników i zaprezentowały pieśni bożonarodzeniowe, czczące przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Wśród nich znalazły się takie utwory jak:  „W żłobie leży”, „Narodził się w stajence”, „Skrzypi wóz” oraz „Maleńka miłość”.

 

 

***

Orszak Trzech Króli

2018-01-06

Orszak Trzech Króli

Zdjęcia: Eliasz Grunwald

001
002
003
004
005
006
007
008
009
     

Wróć