Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Udział Świetlicy Socjoterapeutycznej z Parczewa w programie "Perfecta – Mój Talent – edycja 2013"

Udział Świetlicy Socjoterapeutycznej z Parczewa w programie Perfecta

Trwa kolejna edycja programu charytatywnego Perfecta – Mój talent prowadzona przez Fundację Przyjaciółka. Wnioski mogły złożyć świetlice z województw lubelskiego oraz warmińsko – mazurskiego z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Tegoroczna edycja przygotowana została z myślą o zajęciach wakacyjnych w świetlicach. Placówki mogły uzyskać dofinansowanie na realizację programów, które umożliwią dzieciom spędzenie choć części wakacji w atrakcyjny sposób.

Na liście świetlic, które otrzymały dofinansowanie, znalazła sie także i nasza Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas w Parczewie. W ramach realizacji zadania chcemy przeprowadzić dla naszych młodych podopiecznych cykl zajęć edukacyjno – kulturalnych, podczas których zapoznają się z historią Parczewa. Uczestnicy poznają sławne postaci związane z naszym regionem oraz ich twórczość. Planujemy także wycieczki piesze po Parczewie oraz dzięki uprzejmości ks. Prałata Tadeusza Lewczuka zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w Parczewie.

To nie koniec atrakcji jakie zaplanowaliśmy dla naszych dzieci. Ponadto w okresie od 29 do 31 lipca odbędzie się cykl wyjazdów do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. Tam nasi podopieczni będą uczestniczyć w warsztatach tematycznych: "Od ziarna do chleba", "Zajęcia z gliną", "Dawne zajęcia domowe" i wiele innych, równie ciekawych.

Fundacja Przyjaciółka w ramach akcji przeprowadzonej we współpracy z firmą Dax Cosmetics wesprze działalność naszej Świetlicy poprzez dofinansowania realizowanych przez nas projektów oraz sfinansuje nagrodę dla świetlicy, która przygotuje najlepszą prezentację z realizacji projektu. Liczymy więc na dobrą zabawę w trakcie realizacji zadania oraz mamy cichą nadzieję na wygraną.

Nasi Darczyńcy