Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Wycieczka do Kozłówki i Lublina

tl_files/gallery/swietlica_parczew/aktualnosci/20170410_wspieranie_dzialalnosci/caritas-ds.png

tl_files/gallery/swietlica_parczew/loga/sponsorzy/logo_parczew_3.png

W piątek, 19 października podopieczni i wychowawcy Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie wzięli udział w wycieczce do Kozłówki i Lublina.

Pierwszym punktem podróży był przyjazd do KOZŁÓWKI, miejscowości związanej z Ordynacją Zamoyskich, którą w 1903 roku założył Konstanty Zamoyski.

Wraz z Panią przewodnik mieliśmy przyjemność zwiedzać BAROKOWY PAŁAC, którego wnętrza zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX-XX w. W muzeum mogliśmy podziwiać niezwykłą kolekcję oryginalnych malowideł, reprodukcje słynnych obrazów, ogromne komnaty przyozdobione złotem, stroje, a także bogate zbiory biblioteczne. Pobyt w tak pięknym miejscu sprawił, że chociaż na chwilę poczuliśmy się jak w bajce.

Następnie przenieśliśmy się do POWOZOWNI, gdzie mogliśmy podziwiać pojazdy konne z XIX i początku XX wieku, różnego typu uprzęże końskie, siodła, akcesoria jeździeckie, karety. Uśmiech na twarzach dzieci wywołały także zabytkowe rowery i bicykl. Zastanawialiśmy się patrząc na te pojazdy jak tu się wdrapać i utrzymać na czymś takim.

Zwiedziliśmy również MUZEUM SOCREALIZMU znajdujące się w zespole pałacowym. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tak ogromnej kolekcji sztuki z tego okresu.

Mieliśmy także kilka chwil, by zobaczyć PTASZARNIĘ oraz rozładować pokłady energii  na PLACU ZABAW. Na koniec naszego pobytu w zespole pałacowym w Kozłówce, w promieniach jesiennego słońca, spacerowaliśmy po parku podziwiając jego piękno.

Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Słodyczy „CUKIER LUKIER”, w której odbyły się warsztaty. W czasie nich poznaliśmy metody, techniki sporządzania masy na cukierki oraz samodzielnie wykonaliśmy lizaki. W nagrodę dzieci otrzymały upominek w postaci torebki cukierków i własnoręcznie wykonanego lizaka.

Ostatnim punktem naszej wyprawy był McDonald. Po posiłku wróciliśmy do domów zauroczeni niecodzienną wycieczką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy!

2018-10-20

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie