Aktualności Świetlicy Socjoterapeutycznej

Urodziny w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Sierpień za nami!

Kolejny i niestety ostatni miesiąc świetlicowych wakacji za nami… Rozpoczęliśmy go z wielką pompą :)- urodzinami uczestników świetlicy, urodzonych w miesiącach: luty-lipiec. Nie zabrakło kolorowych balonów, którymi ustrojona została nasza świetlica, pysznego tortu z racami i oczywiście upominków, które otrzymał każdy mały jubilat.:) Zabawa urodzinowa przeplatana była konkursami, w których czynny udział brały prawie wszystkie dzieci. Nie zabrakło dużej ilości śmiechu i żartów.

W miesiącu sierpniu wszyscy udaliśmy się do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Mieliśmy okazję poznać policyjnych pupili- dwa owczarki niemieckie: Dodę i Borysa. Ich właściciele opowiedzieli nam o pracy z nimi, pokazali nam ich sztuczki i komendy, na jakie reagują, a które bardzo przydają się w pracy policjanta. Następnie przeszliśmy na plac, gdzie stał policyjny radiowóz. Tam pan policjant opowiadał nam o pracy policjanta i pokazywał nam wyposażenie aut, z których na co dzień korzystają policjanci. Każdy miał możliwość wejść do samochodu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz policji. Kolejnym punktem zwiedzania siedleckiej komendy, była wizyta w tzw. „policyjnej dyżurce”. Tam zobaczyliśmy pracę policji „od kuchni”. Każde z dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądało wszystko, co się tam znajduje i zadawało mnóstwo pytań funkcjonariuszom. Byliśmy nawet świadkami przyjmowania zgłoszenia przez dyżurnego funkcjonariusza :). Na zakończenie każdy z nas dostał na pamiątkę od przedstawicieli Policji- odblaskowy brelok, który obiecaliśmy nosić w widocznym miejscu, aby zawsze być zauważalnym i bezpiecznym na drodze.

Kolejną sierpniową atrakcją było dla nas wyjście do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w naszym mieście. Tam to dopiero się działo! :) Zostaliśmy przywitani przez dwóch przedstawicieli Straży, którzy przenieśli nas w świat swojej trudnej, ale jakże ciekawej pracy. Strażak Łukasz opowiadał nam o pracy strażaka i akcjach oraz interwencjach, w których strażacy biorą udział. Nie obyło się oczywiście bez lawiny pytań, jakimi został zasypany przez naszych milusińskich. Trzeba przyznać, że z odpowiedziami poradził sobie znakomicie :). Następnie miało miejsce to, na co wszyscy czekaliśmy- pokaz sprzętu strażackiego. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć sprzęt znajdujący się w samochodzie do ratownictwa drogowego oraz mnóstwo innych. Dużą atrakcją była dla dzieci możliwość komunikacji ze sobą poprzez tzw. łoki-toki, zjazdu ze strażackiej rury i przebrania się w strój strażacki, wraz z całym oprzyrządowaniem. Śmiechu było co niemiara :). Na koniec naszej strażackiej wycieczki, mieliśmy szansę spróbować swoich sił w starciu z wężem strażackim pełnym wody. Tu dopiero potrzeba było duuużo siły! Humorów nie była w stanie popsuć nam niesprzyjająca pogoda- wszyscy pełni wrażeń i uznania dla pracy strażaków, wróciliśmy do świetlicy na podwieczorek.

W drugiej połowie sierpnia miała miejsce niespodzianka dla najgrzeczniejszych dzieci naszej świetlicy. Było nią wyjście do lubianej przez wszystkich Sali Zabaw „Młynek”. Tam nasza grupa spędziła szalone dwie godziny. Skoki na trampolinie, zabawa w dmuchanych piłkach, wspinanie się po linach, zjeżdżanie- to jest to co dzieciaki luuubią najbardziej! Po wyczerpującej zabawie wszyscy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, w strugach deszczu, wróciliśmy do świetlicy, z której po zjedzonym podwieczorku, rozeszliśmy się do domów.

W ostatnim tygodniu sierpnia, na zakończenie wakacji, wszyscy udaliśmy się do siedleckiego kina „Helios” na film ‘Wakacje Mikołajka’.

W miesiącu sierpniu nie zabrakło także spacerów, konkursów, zabaw na powietrzu ze skakanką i chustą Klanzy.

Czas wakacji był dla wszystkich uczestników świetlicy czasem niezapomnianym. Minął w mgnieniu oka- nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy. Teraz przed dziećmi 10 miesięcy wytężonej pracy w szkole. Mamy nadzieję, że wszystkie z nich, przez ten wakacyjny okres odpoczęły i nabrały siły do tego, by z początkiem września z optymizmem, pełni energii i zapału do nauki, przekroczyć mury szkolne! :)

2014-09-08

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach