Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Albertowskie ścieżki

„Albertowskie ścieżki” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Dom Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami”
w Siedlcach. Konkurs związany był z życiem i twórczością św. Brata Alberta. Celem konkursu była próba sportretowania Świętego Brata Alberta jako „człowieka niezwykłego wśród zwykłych ludzi” – czytamy w oficjalnej broszurze konkursu.

Decyzją Sejmu RP rok 2017 został objęty patronatem Adama Chielewskiego, czyli świętego Brata Alberta. Decyzja władz RP był ukłonem dla wybitnych zasług na polu działalności niepodległościowej oraz pracy społecznej i artystycznej.

Jury w składzie: prof. Janina Florczykiewicz, dr Robert Szymani oraz mgr Michał Gardziński przyznało następujące miejsca:

I miejsce – „Św. Brat Albert nadal wśród nas” Monika Parapura, WTZ „Nowa szansa” Skórzec

II miejsce – „Nie lękaj się” Feliks Wyżywniak, DPS „Dom nad Stawami” Siedlce

III miejsce – „Dobry Brat” Krzysztof Matuła, WTZ Siedlce

Jury przyznało również nagrodę honorową Bogdanowi Sołtysiakowi z Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach za pracę „Dobry Albert”. Swoje nagrody przyznali również Dyrektor DPS Siedlce Pani Maria Wierzejska oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Domu nad Stawami” Pani RenataŁugowska.

Wernisażowi pokonkursowej wystawy prac towarzyszyło jeszcze jedno wydarzenie. Działającemu przy DPS Siedlce wolontariatowi nadano imię Anny Piluś. Pani Anna była wieloletnią wolontariuszką, a następnie pracownikiem siedleckiego „Domu nad Stawami”.

2017-10-27

Albertowskie ścieżki

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.