Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

I Spartakiada Integracyjna w Skórcu

W czwartek, 29 września,  na terenie sportowym Publicznego Gimnazjum w Skórcu odbyła się I Spartakiada Integracyjna. Jej organizatorem  był Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej „Nowa Szansa” ze Skórca, Publiczne Gimnazjum ze Skórca oraz Gimnazjalny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy NAPRZÓD SKÓRZEC.

Honorowym Patronat nad I Spartakiadą Integracyjną objął Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski oraz Wójt Gminy Skórzec Pan Stanisław Kaliński. Spartakiada zgromadziła ponad 100 sportowców w różnym wieku i  stopniu niepełnosprawności.

Na drużyny reprezentujące poszczególne placówki m.in. warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy pomocy czy domy pomocy społecznej czekało 6 konkurencji sportowych. Sportowcy rywalizowali w wyścigu rzędów, strzale na bramkę, rzucie ringiem, rzucie piłką do celu, kręglach oraz w biegu sprawnościowym. Pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy ze Stoku Lackiego, drugie Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan, a trzecie Dom Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” z Siedlec. Pozostałe drużyny, pomimo miejsc po za podium również otrzymały medale, dyplom i puchar.

Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje w trakcie trwania zawodów. Chętni mogli skorzystać z symulatora jazdy motocyklem udostępnionym przez policję, zapoznać się ze sprzętem w wozie strażacki oraz potańczyć na dyskotece zorganizowanej na świerzym powietrzu.

2016-10-04

I Spartakiada Integracyjna w Skórcu

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCF4941.JPG
DSCF4944.JPG