Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

II Siedlecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

W dniu wczorajszym, 12 czerwca, Hala Sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Siedlcach wypełniła się niecodziennymi drużynami… Reprezentacje szkół  i placówek działających w naszym regionie na rzecz osób niepełnosprawnych spotkały się na II Siedleckiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem tegorocznych zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej z Siedlec.

Oczywiście na zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej. W II Siedleckiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych nasi sportowcy stanęli do boju z reprezentacjami m.in.: Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcach, Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” z Siedlec, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Stoku Lackiego, a także gospodarza zawodów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej z Siedlec.

Konkurencje z którymi przyszło się mierzyć poszczególnym drużynom to między innymi rzut do kosza, strzał do bramki, slalom z piłką, slalom połączony z prowadzeniem piłki do unihokeja, skok w dal czy rzut do celu.

Po za rywalizacją w myśl zasady „fair play”, promocji zdrowego trybu życia, ruchu i aktywności sportowej tegoroczną Siedlecką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych wyróżniała jeszcze jedna rzecz… wszechobecne koleżeństwo, przyjaźni i solidarność
z rywalami w ich zmaganiu z poszczególnymi konkurencjami…

…tak właśnie pokonuje się bariery.

Na zakończenie każdy z zawodników opuścił zawody jako zwycięzca z pamiątkowym medalem i skromnym prezentem.

2018-06-13

II Siedlecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCF6882.JPG
DSCF6884.JPG