Wspieraj Caritas

Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Laureaci konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły” nagrodzeni!

2018-05-25 11:39

XV Edycja Konkursu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły”, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej, działający pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej, dobiegła końca.

 

23 maja 2018r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbył się już po raz XV wernisaż prac biorących udział w konkursie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkurs objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, Prezydenta Miasta Siedlce Wojciech Kudelski oraz - po raz pierwszy w historii konkursu - Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamara Zacharuk.

 

Do konkursu zgłoszono 153 prace z 28 placówek. Osoby biorące w nim udział, zostały podzielone na trzy kategorie: Dzieci do 12 roku życia (zgłoszono 15 prac), Młodzież 13-17 lat (zgłoszono 19 prac) oraz Dorośli powyżej 18 roku życia (zgłoszono 119 prac).

 

Prace w dniu 08.05.2018r. oceniło Jury w składzie: Marlena Czajkowska – artysta; Mirosław Greluk – artysta, społecznik; Iza Staręga - artysta, pedagog, właścicielka galerii; Robert Szymani – artysta, wykładowca na UPH; Ks. Paweł Wojdat – wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Jury oceniało wszystkie prace według następujących kryteriów: twórcze podejście do tematu, samodzielność i oryginalność wykonania, stopnień trudność (odpowiedni do wieku autora pracy) i ogólny wyraz artystycznych.

 

Nagrody przyznano następującym osobom:

 

W kategorii Dzieci do 12 lat:

 

I nagroda – Weronika Rucińska „Wszystko mnie ciekawi”

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 ul Osiedlowa 3 08-100 Siedlce


II nagroda – Radosław Bednarczyk
„Jacek i Anioł”
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 21 z oddziałami integracyjnymi ul. Żwirowa 20 08-100 Siedlce

 

III nagroda – Radosław Sikorski „Anioł na uniwersytecie”
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza ul. 10 lutego 08-110 Siedlce

 

W kategorii Młodzież 13-17 lat:

 

I nagroda – Izabela Woźniak „…………..”
Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 6 ul Sienkiewicza 49 08-110 Siedlce

 

II nagroda – Daniel Panfil, Dawid Gałązka „Kapliczka pod drzewem”
Specjalny Ośrodek Wychowawczy Ignaców 10 05-300 Mińsk Mazowiecki

 

III miejsce – Anna Kamińska „Anioł nad Zuzelą”
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Zuzela 5107-322 Nur

 

W kategorii Dorośli powyżej 18 roku życia:

 

I miejsce – Andrzej Wyszyński „Anioły grające w boccia”
Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR ul. Sienkiewicza 32 08-110 Siedlce

 

II miejsce – Kamil Biernacki „Anioł z lotu ptaka”
Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.J. „ Jutrzenka” Sochaczew ul. Chodakowska 10 96-500 Sochaczew

 

III miejsce – Wojciech Skurski „Cerkiew w Podbielu”
Caritas Diecezji Białostockiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Mońkach ul. Al. Niepodległości 3 19-100 Mońki

 

Jury przyznało również Wyróżnienia i Nagrody Specjalne. W bieżącym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę członka jury księdza Pawła Wojdata Wicedyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamary Zacharuk.

 

Wyróżnienia:

 

Marta Miłkowska „Anioł przez różowe okulary”
Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Bpa I. Świrskiego 57 08-110 Siedlce

 

Kamil Oleszuk „Sielsko Anielsko”
Warsztat Terapii Zajęciowej przy SI „Elremet” ul. Prosta 35 21-500 Biała Podlaska

 

Mateusz Łukasiewicz „Siedlecki anioł po zmroku”
Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Lipowa 84 08-300 Sokołów Podlaski

 

 

Nagrody Specjalne

 

Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciecha Kudelskiego

Damian Chojecki „Zamek w Liwie”
Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Bpa I. Świrskiego 57 08-110 Siedlce

 

Nagroda Specjalna Rektora UPH Pani Tamary Zacharuk

Przemysław Lesiński „Anioł grający Poloneza”

Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR  ul. Sienkiewicza 32 08-110 Siedlce

 

Nagroda Specjalna Ks. Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marka Bieńkowskiego

Zofia Zalewska „Podlaski pejzaż”
Powiatowy Ośrodek Wsparcia ,, Przylądek” Ul. Wojska Polskiego 61 21-400 Łuków

 

Nagroda Specjalna Ks. Wicedyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Pawła Wojdata

Marcin Zbieć „Brzozowy zagajnik”
Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Bpa I. Świrskiego 57 08-110 Siedlce

 

Nagroda Specjalna Pani Marleny Czajkowskiej

Marcin Michalak „Na wypasie”
Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Bpa I. Świrskiego 57 08-110 Siedlce

 

Nagroda Specjalna Pani Izy Staręgi

Mariusz Rytel „Witamy w Siedlcach”
Warsztat Terapii Zajęciowej Kisielany Żmichy 52 08-124 Mokobody

 

Nagroda Specjalna Pana Roberta Szymaniego

Daniel Kruk „Ptak letnią nocą”
Warsztat Terapii Zajęciowej  przy S.J. „ Jutrzenka” Sochaczew ul. Chodakowska 10 96-500 Sochaczew

 

Nagroda Specjalna Fundacji Pro – Bono i Mirosława Greluka

Krzysztof Paciorkowski „Trzy drzewa”

Warsztat Terapii Zajęciowej  przy S.J. „ Jutrzenka” Sochaczew ul. Chodakowska 10 96-500 Sochaczew

 

 

 

***

Laureaci konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły” nagrodzeni!

2018-05-25

Laureaci konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły” nagrodzeni!

Zdjęcia: Anna Nowińska

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016

 

Wróć