Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

„Razem łatwiej” XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuk Osób Niepełnosprawnych”

W roku 1992 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ustanowiło Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W ten sposób chciano zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Z tej okazji w dniu 2 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się uroczystość  pn.  „Razem Łatwiej”, którego gospodarzem był Oddział Mazowiecki PFRON, przy współudziale Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. W spotkaniu tym uczestniczyła również delegacja naszej placówki. Podczas Gali wręczone zostały nagrody laureatom XIV edycji Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego tematem przewodnim było hasło „Gdy w sercu kwitnie muzyka”. Jednym z laureatów tegorocznego konkursu był Krzysztof Matuła, uczestnik WTZ Siedlce. Praca Krzysztofa powstała
w pracowni rękodzieła artystycznego pod okiem Pana Mirka Chromińskiego.

W tym dniu podczas gali wręczono również nagrody 6 organizacjom pozarządowym prężnie działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, a były to:

1. Mazowieckie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym – „Krok Dalej”,
  2. Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego,
  3. Stowarzyszenie Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych „Amp Futbol”,
  4. Stowarzyszenie Innowacji Społecznej „Ukryty Potencjał”,
  5. Radomskie Centrum Przedsiębiorczości,
  6. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

Uhonorowano także przedstawicieli samorządów Województwa  Mazowieckiego którzy poprzez swoją działalność przysługują się poprawie życia osób niepełnosprawnych. Wśród samorządów znalazł się również Samorząd Miasta Siedlce.

Galę poprowadzili wspólnie Agata Spała i Conrado Moreno.

* * *

2016-12-15

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

DSCF7851.JPG
DSCF7855.JPG