Wspieraj Caritas

Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Spektakl lalkowy pt.: „Syn Józefa” w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Siedlcach

2013-10-18 22:01

18 października w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej gościła Pani Freda Leniemcz - długoletni dyrektor Teatru Lalki i Maski „Groteska” w Krakowie, aktorka i reżyser wielu przedstawień dla dzieci i młodzieży. Nasz gość przybył do nas ze spektaklem lalkowym pt.: „Syn Józefa”

 

Jakub - jeden z patriarchów biblijnych - ma dwunastu synów, wśród nich Józefa, najmłodszego, którego najbardziej umiłował.

 

Zazdrośni o ojcowską miłość bracia postanawiają pozbyć się ze swego grona Józefa i symulując jego śmierć sprzedają go w niewolę do Egiptu. Józef trafia do domu Putyfara, urzędnika faraona, który czyni go zarządcą swego domu, gdyż spostrzega, że „Pan jest z Józefem i szczęści mu się we wszystkim, co ten czyni”. Niesłusznie oskarżony przez żonę Putyfara, Józef trafia do więzienia. Po pewnym czasie - dzięki umiejętności tłumaczenia snów - jego los znów się odmienia. Wyjaśnia faraonowi jego sen i w nagrodę zostaje uczyniony ministrem, odpowiedzialnym za zaopatrzenie. Gdy nastają lata głodu na Bliskim Wschodzie, w Egipcie zjawiają się jego bracia, by zakupić żywność...

 

Wszyscy znamy tę historię biblijną, która uczy nas, że Bóg czuwa nad wszystkim i największe zło potrafi obrócić w błogosławieństwo.

 

Przedstawienie wzbogacone zostało przez Panią Fredę Leniemcz prezentacją lalek teatralnych różnych typów. W przedstawieniu pojawiają się kukiełki, mapety, marionetki, lalki z japońskiego teatru Bunraku.

 

Do pokazu zapraszani byliśmy również i my, dzięki czemu mogliśmy wraz z aktorką poruszać lalkami lub założyć maski teatralne.

 

* * *

 

Spektakl lalkowy pt.: „Syn Józefa” w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Siedlcach

2013-10-18

Spektakl lalkowy pt.: „Syn Józefa” w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Siedlcach

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Wróć