Wspieraj Caritas

Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Szukamy Nikifora 2018

2018-12-07 12:50

VII Edycja Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora” już za nami. W minioną sobotę, 1 grudnia w Hotelu Arche w Siedlcach odbył się wernisaż prac zgłoszonych na konkurs. Tradycyjnie, tego samego dnia rozpoczęły się także, trwające dwa dni, XXI Targi Rękodzieła Artystycznego. Organizatorem Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora” była firma Arche S.A. oraz Fundacja Leny Grochowskiej. Celem konkursu była prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym z zakresu sztuki nieprofesjonalnej oraz promocja twórców amatorów, a jego przedmiotem wszelkie dzieła z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku oraz rzeźby.

 

W tegorocznym „Nikiforze” naszą placówkę reprezentowało kilku uczestników, których prace powstały pod okiem Pana Mirka Chromińskiego, terapeuty z pracowni rękodzieła artystycznego. To właśnie tam, w pracowni rękodzieła artystycznego powstają prace, które już od kilku lat zachwycają jury „Nikifora”. Nie inaczej było i w tym roku… po raz kolejny jury konkursu doceniło i nagrodziło pracę naszych uczestników.

 

II  Nagroda Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora” przypadła Marcinowi Michalakowi za zestaw prac „Wiatraki”, „Husaria - Polka duma”, „Na wypasie”.

 

Wyróżnienie specjalne przypadło Agnieszce Jaszczuk za prace „Radosny Anioł” i „Miejski krajobraz” oraz Marcie Jeleszuk za zestaw prac „Przydomowy ogródeczek”, „Zachód słońca”, „Róże”.

 

Gratulujemy!!!

 

***

Szukamy Nikifora 2018

2018-12-07

Szukamy Nikifora 2018

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

1
2
3
4
5
DSCF2295.JPG
DSCF2298.JPG
DSCF2305.JPG
Nowy Microsoft Word Document (2)
Nowy Microsoft Word Document 3
Nowy Microsoft Word Document 4
 

Wróć