Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach na Dniach Otwartych OWES zorganizowanych w Zbuczynie

Dnia 7 lipca br. nasza placówka uczestniczyła w drugich Dniach Otwartych Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej zorganizowanych w Zbuczynie na placu przy Urzędzie Gminy. Głównym celem spotkania było zapoznanie wszystkich uczestników z ideą, jak i funkcjonowaniem ekonomii społecznej z subregionu siedleckiego. Do udziału w tegorocznych Dniach Otwartych zaproszono:

1. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „KARIMA” – SUCHOŻEBRY
  2. STOWARZYSZENIE „PROMETEUSZ” – SIEDLCE
  3. WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ – SKÓRZEC
  4. WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ – SIEDLCE
  5. STOWARZYSZENIE „WIDZIMISIE” – SIEDLCE
  6. CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ – SIEDLCE
  7. STOWARZYSZENIE „TUTAJTERAZ” – SIEDLCE
  8. STOWARZYSZENIE „AKACJOWY ZAKĄTEK W JANUSZÓWCE”
  9. STOWARZYSZENIE OŚRODEK KULTURY I AKTYWNOŚCI LOKALNEJ W KRZESKU
  10. FUNDACJA IM. ŚWIĘTEGO WALENTEGO NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – SIEDLCE
  11. STOWARZYSZENIE ARTYSTÓW I TWÓRCÓW GMINY ŁUKÓW
  12. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „POMOCNA RĘKA” – GRUPA INICJATYWNA
  13. STOWARZYSZENIE KULTURALNO – OŚWIATOWE „KLUB LUDZI TWÓRCZYCH”
  14. ŁOSICKIE STOWARZYSZENIE ROZWOJU EQUUS
  15. LUDOWY KLUB SPORTOWY „WEKTRA”
  16. STOWARZYSZENIE „JUŻ NIE JESTEŚ SAM”
  17. STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY „ABEON”
  18. STOWARZYSZENIE NA RZECZ ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ZBUCZYNIE 'OPTYMIZM'
  19. REGIONALNY OŚRODEK EFS W SIEDLCACH

Poza prezentacją placówek z powiatów: siedleckiego, garwolińskiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego i łosickiego organizatorzy przygotowali rozmaite atrakcje.

W trakcie trwania drugich Dni Otwartych zorganizowane zostały warsztaty rzeźbiarskie i plastyczne, konkursy sportowe, pokazy eksperymentów chemicznych i  fizycznych, malowanie twarzy. W trakcie imprezy zobaczyć mogliśmy prezentacje artystyczne między innymi Zespołu pieśni i Tańca NIWA, Studia Piosenki GOK, laureatów II Festiwalu Piosenki Europejskiej AROUND THE MUSIC, Miejską Orkiestrę Dętą działającą przy Węgrowskim Ośrodku Kultury.

* * *

2013-07-07