Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

WTZ Siedlce z wizytą w Warszawie - koncert oraz zwiedzanie siedziby TVP

4 grudnia br. nasz WTZ wybrał się do Warszawy. Celem naszej wycieczki był udział w koncercie oraz wizyta w siedzibie TVP.

5 złotych minut... ratujących życie to hasło koncertu organizowanego co rocznie przez Fundację Prometeusz. Koncert jest zwieńczeniem cyklu szkoleń dla młodzieży z dziedziny ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem i ideą przewodnią jest promowanie udzielania pierwszej pomocy. Istotnym celem działań Fundacji Prometeusz jest zwiększanie świadomości społecznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy, poprzez prowadzenie szkoleń z zakresu medycyny ratunkowej dla osób niezwiązanych ze środowiskiem medycznym.

Tegoroczny program koncertu obejmował występ takich gwiazd jak JULA, zespołu RED LIPS, Honoraty „HONEY” Skarbek z zespołem, MARTY PODULAK z zespołem, ALEKSANDRY JABŁONKI z zespołem czy zespół MY BIKE. Dodatkowo podczas koncertu wystąpiła formacja taneczna FLEX, MACIEJ POL z pokazem iluzji…  i Święty Mikołaj. Zwieńczeniem koncertu był pokaz laserów LASER SHOW.

Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w TVP przy ul. Woronicza. Program naszej wycieczki obejmował wizytę w studiach programów TVP Sport, „Pytanie na śniadanie” i „Świat się kręci”. Mieliśmy możliwość zwiedzenia pomieszczeń reżyserskich gdzie dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak wygląda telewizja od „kuchni”; zwiedziliśmy również magazyn kostiumów i rekwizytów.

2013-12-04

Zdjęcia: Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach