Aktualności Warsztatu Terapii Zajęciowej

Wszyscy są zwycięzcami

11 czerwca w Skórcu odbyła się IV Spartakiada Integracyjna, która zgromadziła blisko 170 gości z 14 zaprzyjaźnionych jednostek zajmujących się na co dzień osobami niepełnosprawnymi.  Uczestnicy każdego roku z niecierpliwością czekają na to wydarzenie, które jest czasem wspólnego świętowania i zabawy.

Zgromadzonych powitał Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Skórcu Pan Wojciech Zgorzałek, Kierownik WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu Pani Beata Mańkowska oraz Wójt Gminy Skórzec Pan Jerzy Długosz. Jak na prawdziwe igrzyska przystało zgromadzeni odśpiewali wspólnie hymn państwowy, w trakcie którego harcerze wciągnęli na maszt flagę narodową.

Następnie uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w zawodach sportowych. Przygotowane konkurencje były dostosowane do osób z różnymi dysfunkcjami, tak aby nawet ci, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich również mogli wziąć w nich udział. Wyścigi rzędów, rzuty na celność w różnych formach np. kręgle czy strzelanie z łuku  były zadaniami, które wywoływały szerokie uśmiechy na  twarzach uczestników.

Gry i zabawy integracyjne z chustą klanzy oraz wspólne tańce prowadzili także wolontariusze z siedleckiego Centrum Wolontariatu naszej Caritas.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchar za zajęcie I miejsca oraz okolicznościowe medale i dyplomy. Tego dnia każdy z uczestników był zwycięzcą, bo w duchu zdrowej rywalizacji pokonywał swoje ograniczenia. Sport jest świetnym sposobem na integrację i naukę współpracy, dlatego takie imprezy są bardzo potrzebne. Uczestnicy wychodząc na zewnątrz nabierają też większej pewności siebie, więc jest to też świetna forma terapii.

(KK)

IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Skórzec 2019" dn. 11 czerwca 2019r.

2019-06-12

IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Skórzec 2019" dn. 11 czerwca 2019r.

Zdjęcia: Karolina Kłoś