Aktualności Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Łóżka rehabilitacyjne dla SPZOZ w Parczewie

18 listopada 2016 r. Caritas Diecezji Siedleckiej przekazała na oddział SPZOZ  w Parczewie 25 łóżek rehabilitacyjnych z materacami, koszule szpitalne oraz sprzęt pomocniczy. Przekazany sprzęt to efekt współpracy CDS z Fundacją Kawalerów Maltańskich w Szwajcarii.

W połowie 2016 roku, do siedleckiej Caritas, dyrekcja szpitala skierowała pismo z prośbą o wsparcie i przekazanie specjalistycznych łóżek, które zostaną wykorzystane na oddziałach szpitala w celu podwyższenia poziomu świadczonych usług medycznych oraz poprawę warunków leczenia.

- Sprzęt jest zautomatyzowany, używany, ale w dobrym stanie technicznym. Za pomocą pilota można ustawić pacjenta w dowolnej pozycji i przeprowadzić badania i diagnostykę – podkreśla Małgorzata Mućka, koordynator pozyskiwania sprzętu z ramienia Caritas.

Wartość przekazanego sprzętu to koszt ok. 30 tys. złotych. Sprawy organizacyjne i formalne zorganizowała Caritas, natomiast koszty transportu sprzętu ze Szwajcarii do Siedlec zostały pokryte przez SPZOZ w Parczewie.

2016-11-24

Zdjęcia: Małgorzata Mućka