Aktualności Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Zaproszenie na przedstawienie "Krzywe Lustra"

Seniorzy z Parczewa

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Seniora Caritas Diecezji Siedleckiej serdecznie zaprasza wszystkich na przedstawienie „Krzywe Lustra”, przygotowane przez grupę seniorów z powiatu parczewskiego.

Odbędzie się ono 28 października br. o godz. 18:00 w Sali Weselnej „Jarmuł”, w Parczewie przy ul. Lubartowskiej 65.

Aktorzy - seniorzy brali udział w okresie 01.09.2013r. – 15.12.2013r. w zajęciach aktywizujących i integracyjnych realizowanych w Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie takich jak: aqua fitness, spotkania grupowe i indywidualne z psychologiem, a przede wszystkim w zajęciach teatralnych połączonych z muzykoterapią. Prowadzili je specjaliści z dziedziny aqua fitnessu, choreoterapii, dramatoterapii i psychologii.

W ramach realizacji zadania pod nazwą „Wspieranie inicjatyw służących aktywizacji i integracji społecznych osób starszych (realizacja działań wynikających z Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych na lata 2013-2015) „Senior na 5+” stworzono klub seniora, który działa obecnie w Parczewie. W jego skład wchodzi 20 osób - pań i panów w wieku 55+. Zajęcia były dobrane dla obu płci.

Podczas zajęć teatroterapii z elementami muzykoterapii powstał spektakl w formie pantomimy pt. „Krzywe Lustra”, według autorskiego scenariusza Pana Pawła Borowicza. Spektakl premierę miał 15 grudnia 2013r. Adresowany jest do każdego z nas. To, co najbardziej przykuwa uwagę widza, to niezwykła gra świateł i wspaniała ścieżka dźwiękowa. Wyjątkowa jest także gra aktorów. Nagranie z premiery dostępne jest na youtube.com pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=XBpdVpoMHIo.

Cały projekt, a szczególnie spektakl zakończył się niepodważalnym sukcesem. Został przyjęty gromkim aplauzem. Seniorzy pokazali na co ich stać w sile wieku. Są to osoby aktywne. Nie znoszą nudy i stagnacji. Pokazali swoje szerokie umiejętności i możliwości.

Projekt był dużą innowacją. Nigdy wcześniej w mieście i powiecie parczewskim nie podejmowano takiej formy wsparcia dla osób 55+.

Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Mamy wielką nadzieję, że ta piękna akcja zostanie dostrzeżona przez szersze grono. Grupa seniorów z Parczewa zasługuje na docenienie. Mają wielkie aspiracje i prowadzą życie pełne pasji.

Więcej informacji udziela: Anna Walczyna – koordynator zadania, tel.: 513-031-922