Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2018

2018-07-20 11:11

Niepełnosprawni Chabierowie uwięzieni we własnym domu

- Od prawie trzech lat nie wychodzę z domu – mówi 33-letni Kamil Chabiera, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. W podobnej sytuacji jest jego 44-letnia siostra, Beata. Niepełnosprawne rodzeństwo, poruszające się na wózkach inwalidzkich, pilnie potrzebuje windy, która pozwoliłaby wydostać się z domu by dotrzeć do lekarzy i na specjalistyczne badania. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc!

Więcej...

2018-07-19 11:30

III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie

- Spotkania takie są doskonałą okazją nie tylko do integrowania środowiska, ale również służą do popularyzacji sportu wśród osób z niepełnosprawnością, uczenia właściwych postaw i zachowań, rywalizacji oraz zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia – podsumowuje III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej (CDS WTZ) w Parczewie.

Więcej...

2018-07-18 08:54

Schronienie będzie nadal funkcjonować

Internat w boliwijskiej miejscowości Bulo Bulo (Ameryka Południowa) obecnie jest schronieniem dla 24 dziewczynek – sierot, dzieci pochodzących z rozbitych rodzin, a nawet wykorzystywanych wcześniej seksualnie w swoich domach. Placówkę prowadzą księża – misjonarze z diecezji siedleckiej i misjonarze świeccy z Polski i Boliwii. W tym roku wsparła ich finansowo Caritas Diecezji Siedleckiej, przekazując na utrzymanie miejsca 30 tysięcy złotych.

Więcej...

2018-07-13 12:58

Caritas: Warsztat w Kisielanach zaprasza niepełnosprawnych

Bezpłatna rehabilitacja społeczna i zawodowa, ciekawe zajęcia, miła atmosfera – na to mogą liczyć osoby niepełnosprawne w Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztacie Terapii Zajęciowej zlokalizowanym w Kisielanach Żmichach (woj. mazowieckie). Placówka informuje o możliwości przyjęcia dodatkowych uczestników.

Więcej...

2018-07-13 10:02

Caritas: Potrzebne środki na leczenie Michałka

Michałek Kwiatkowski – 6-latek z Jedlanki (woj. lubelskie), cierpiący na rzadką wrodzoną wadę nogi, marzy, aby we wrześniu pójść do zerówki. Aby tak się stało, musi zebrać do końca lipca aż 176 tysięcy złotych na operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Podejmie się jej w Warszawie dr Paley – specjalista z Florydy w USA.

Więcej...

2018-07-11 12:42

WTZ Siedlce na XIV Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych w Giżycku.

...to zdaniem organizatorów „największa w Europie impreza żeglarska dla osób niepełnosprawnych”. W tegorocznym festiwalu wzięło udział ponad 300 uczestników...

Więcej...

2018-07-10 14:09

Kucharz – Instruktor pilnie poszukiwany

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej, zlokalizowany w Siedlcach, ma ofertę pracy dla doświadczonego kucharza na stanowisku Kucharz - Instruktor. Więcej szczegółów w treści ogłoszenia. Zachęcamy!

Więcej...

2018-07-10 08:09

Caritas: Wakacje z Maryją

„Wakacje z Maryją” to nowy projekt Caritas Diecezji Siedleckiej, który ma integrować młodych wolontariuszy z seniorami w wieku 60+. Dzięki zabawom, warsztatom i piknikom integracyjnym, osoby samotne w podeszłym wieku, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej oraz wolontariusze, będą mogli współpracować ze sobą, wymieniać się doświadczeniami i nabywać przydatne umiejętności.

Więcej...

2018-07-09 13:24

Jeden dzieńz życia...

"Jeden dzień z życia warsztatów w obiektywie" to motyw przewodni konkursu filmowego adresowanego do Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w całej Polsce...

Więcej...