Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Bezdomni czytają polskie nowele

2019-09-09 18:49

Narodowe Czytanie w Mieszkaniach Wspieranych, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach, odbyło się po raz pierwszy w sobotę 7 września 2019r. Czytano "Rozdziobią nas kruki, wrony" Stefana Żeromskiego oraz "Katarynkę" Bolesława Prusa.

 

Wspólnie z mieszkańcami, nowele czytali: Jolanta Stańczuk - prezes Stowarzyszenia "Naszym Dzieciom" z Mordów oraz przebrani za autorów czytanych w Polsce nowel - wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej: Łukasz Wawryniuk - kierownik Miejsko - Gminnej Biblioteki w Łosicach jako Henryk Rzewuski, Luiza Domańska - liderka grupy nieformalnej "Mamy prawo do kultury" jako Maria Konopnicka i Dorota Kozłowska - dyrektor Łosickiego Domu Kultury, przebrana za Elizę Orzeszkową.

 

- Udział mieszkańców domu przy ul. Kleeberga 2 w Narodowym Czytaniu jest formą przywracania społeczeństwu osób, które ze względu na trudną sytuację życiową (uzależnienie od alkoholu, zespół poalkoholowy) są pozostawione sobie. Nie możemy udawać, że tych osób nie ma – mówi Elżbieta Szopka, która kieruje Mieszkaniami Wspieranymi z ramienia Caritas Diecezji Siedleckiej. W Mieszkaniach Wspieranych mieszkają obecnie 32 osoby, większość stanowią mężczyźni, ale są też 3 kobiety.

 

(ap)

 

 

***

Bezdomni czytają polskie nowele dn. 7 września 2019r.

2019-09-10

Bezdomni czytają polskie nowele dn. 7 września 2019r.

Zdjęcia: Aneta Ambramowicz-Oleszczuk

001
002
003
004

 

Wróć