Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas: Niepełnosprawni też mają pasje!

2019-10-22 12:24

„niepełnoSPRAWNI i pasje” – to hasło VIII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. Od lat aktywizuje ona i rozwija zainteresowania osób z niepełnosprawnościami związane z grą aktorską. Jakie filmy przygotowano? – tego dowiemy się 24 października 2019r. o godz. 10:00 w sali Kina Merkury przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej. Trwają zgłoszenia!

 

Festiwal to impreza kulturalna skierowana do osób niepełnosprawnych i placówek prowadzących ich terapię i rehabilitację. Ma na celu: aktywizację, pokazanie możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny osób niepełnosprawnych, jak również kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób borykających się z niepełnosprawnością.

 

Przegląd filmów zgłoszonych do konkursu jest głównym elementem festiwalu. Nadesłane filmy oceni jury, którego skład zostanie powołany przez organizatora. Placówki, których filmy wezmą udział w festiwalu, otrzymają dyplomy i statuetki, a wyróżnione przez jury i publiczność filmy - nagrody. Filmy zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć tematyki „niepełnoSPRAWNI i pasje” i być wyrażone w dowolnych aranżacjach i dowolnym rozumieniu tego tematu. Czas emisji filmu nie powinien być dłuższy niż 8 minut.

 

W ramach festiwalu we wrześniu 2019r. odbyły się już warsztaty filmowe w Białej Podlaskiej z udziałem aktora Jarosława Jakimowicza. Były skierowane do opiekunów i niepełnoprawnych aktorów, bezpośrednio związanych z produkcją zgłaszanego przez placówkę filmu.

 

Zgłaszanie filmów placówek na podpisanych płytach DVD możliwe jest do 11 października 2019r. na adres Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Warszawska 15, 21-500 Biała Podlaska. Więcej informacji pod nr tel.: (83) 342-05-73 wew.: 30 lub 31 oraz tel. 507-058-833.

 

(JS, AN)

 

 

 

 

Wróć