Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas pomaga osobom bezdomnym

2019-04-12 14:59

Gorący posiłek, odzież czy schronienie w postaci „mieszkań chronionych” – to nie jedyne formy pomocy osobom bezdomnym, oferowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W niedzielę 14 kwietnia 2019r. obchodzony jest Dzień Ludzi Bezdomnych.

 

- Nasze specjalistyczne wsparcie kierujemy do osób najbardziej potrzebujących – również tych, które straciły dach nad głową i z różnych powodów żyją na ulicy. Nie pozostajemy obojętni na problem bezdomności. Obok pomocy doraźnej udzielamy też konsultacji z doradcą zawodowym, psychologiem i prawnikiem – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Siedlecka Caritas proponuje szeroki wachlarz pomocowy: w dni robocze wydaje raz dziennie gorący posiłek (zupę) w dwóch jadłodajniach (w Siedlcach i Białej Podlaskiej), przekazuje paczki żywnościowe oraz dary rzeczowe (odzież, obuwie, artykuły pościelowe i inne przedmioty gospodarstwa domowego). Organizacja umożliwia też wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego i zapewnia schronienie w ramach „mieszkań chronionych”. W przypadku, gdy osoba bezdomna została pokrzywdzona przestępstwem, może się ubiegać nawet o mieszkanie interwencyjne.

 

Szczegółowe informacje (również do pobrania) dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

Wróć