Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

„Decydujesz, pomagamy” – program grantowy Tesco

2017-10-06 14:35

Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera głosy, by wygrać grant o wysokości 5 tys. złotych w kolejnym już etapie III edycji Programu grantowego Tesco pn.”Decydujesz, pomagamy”. Do rywalizacji stanęło wiele inicjatyw, ale tylko 125 organizacji otrzyma wsparcie.  

 

Tesco wraz z Fundacją Tesco wspiera działania na rzecz lokalnych społeczności i tym razem zamierza przekazać na nie aż 650 tys. złotych. Zgłaszane projekty mają przynieść wymierne korzyści i zintegrować społeczność. Zwycięzców wybiorą klienci Tesco w ogólnopolskim głosowaniu w sklepach Tesco. Głosowanie potrwa od 3 do 31 października 2017r.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej zgłosiła 2 projekty, które zakwalifikowały się do drugiej rundy:

 

- Spiżarnia Caritas - punkt wydawania żywności, który ma powstać przy Parafii Katedralnej w Siedlcach. Głównym celem tego projektu jest ograniczanie skutków ubóstwa oraz racjonalne gospodarowanie żywnością, pozyskaną w ramach zbiorek żywności.

 

- Spiżarnia Miłości – punkt wydawania żywności, który powstanie przy Parafii pw. Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, w którym - osobom potrzebującym - wydawana będzie żywność pozyskiwana w ramach zbiórek żywności oraz  wycofana z obrotu przez sklep.

 

W ramach grantu, siedlecka organizacja chce zakupić lodówko-zamrażarki, biurko i fotel biurowy.

 

- Zachęcamy do głosowania, ponieważ to w Państwa rękach leży to, czy otrzymamy jeden z grantów – mówi Małgorzata Mućka z Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodaje: - Aby zagłosować należy wrzucić żeton, który otrzymuje się po zrobieniu zakupów w sklepach Tesco na terenie całej Polski, do specjalnych skrzyni w następujących sklepach Tesco:

 

- Terespol, ul. Wyszyńskiego 3-5

- Międzyrzec Podlaski, ul. Nadbrzeżna

- Radzyń Podlaski, ul. Stagrowskiego 1

- Łuków, ul. Międzyrzecka 49

- Garwolin, ul. Targowa 2

- Garwolin, ul. Kościuszki 61

- Józefów, ul. Wyszyńskiego 48

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://pomagamy.tesco.pl/list-of-projects

 

Wróć