IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

– To okazja by IM podziękować i zebrać siły na dalszą działalność – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej o tegorocznym spotkaniu młodych wolontariuszy w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie 19. W zjeździe, który odbędzie się we wtorek 28 maja 2019r. weźmie udział niemal 1000 osób!

Na imprezie, oprócz dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zrzeszonych w 112 Szkolnych Kołach Caritas, pojawią się ich opiekunowie i asystenci kościelni, skupieni wokół Caritas Diecezji Siedleckiej. Przewidziano dla nich zarówno aktywność fizyczną jak i duchowe skupienie – Mszę św., która będzie centrum spotkania.

PLAN SPOTKANIA:

10:00 - rejestracja grup

10:30 - powitanie uczestników

10:40 - 11:00 – zabawa integracyjna

11:00 - 12:00 - msza święta

12:00 - 14:00 - gra terenowa w grze będą brały udział drużyny max 10 osobowe

14:00 - 14:40 - obiad

14:40 - 15:00 - podsumowanie gry, wręczenie nagród

15:00 - koronka do Miłosierdzia Bożego

15:30 - zakończenie

Szkolne Koło Caritas to młodzi ludzie, świadczący pomoc w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Dzieci i młodzież są uwrażliwiane na potrzeby w swym otoczeniu i tam najpierwsze docierają z konkretną pomocą. Uzbrojone w cierpliwość, wyruszają do świetlic szkolnych i środowiskowych oraz domów opieki. Kolejnym ich zadaniem jest pomoc lokalnej Caritas w przeprowadzaniu różnych akcji.

(mr,an)