Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Jałmużna Wielkopostna 2017

2017-03-02 14:44

Wraz z nadejściem Wielkiego Postu (od 1 marca), Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała do dystrybucji na terenie diecezji 10 tys. "Skarbonek miłosierdzia" i 40 tys. baranków wielkanocnych, które nieodłącznie wiążą się z akcją „Jałmużna Wielkopostna 2017”. Zebrane środki pozwolą na wsparcie działań charytatywnych w parafiach diecezji i siedleckiej Caritas.

 

Jałmużna Wielkopostna to akcja, która uwrażliwia na cierpienie i ubóstwo najbardziej potrzebujących poprzez wyrzeczenie i próbę zmagań z samym sobą. Środki, które do tej pory przeznaczało się na słodycze, zabawki, papierosy, alkohol czy nowe ubrania można przekazać do "Skarbonek miłosierdzia". Parafie zbierają pieniądze ze skarbonek na leczenie dzieci i osób starszych, natomiast Szkolne Koła Caritas na program stypendialny dla dzieci i młodzieży „Skrzydła”.

 

Na wielkanocnym stole nie powinno również zabraknąć baranka wielkanocnego – symbolu zmartwychwstałego Chrystusa. Jeśli chodzi o środki zebrane ze sprzedaży baranków z białej czekolady (o wartości 5zł), to 1 zł pozostaje na dzieła charytatywne w parafiach, a część zostanie przekazana do siedleckiej Caritas (m.in. na utrzymanie jadłodajni i pomoc doraźną). 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć