Powstało kolejne Szkolne Koło Caritas!

Caritas Diecezji Siedleckiej wzbogaciło się o nowe Szkolne Koło Caritas nr 78. Jego powstanie zainicjowało 30 października 2015r. spotkanie poetycko-muzyczne pt.: ”Śpieszmy się kochać ludzi…” w Zespole Szkół w Serokomli.

Za koło odpowiedzialne są Anna Krasnodębska i Magdalena Sokołowska przy wsparciu dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli Hanny Niedziółka. W wydarzeniu wzięli udział  ks. Marcin Gochnio - przedstawiciel Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Henryk Domański - proboszcz Parafii Św. Stanisława w Serokomli oraz Justyna Gruba - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli. Uroczystość przygotowali nowi członkowie Szkolnego Koła Caritas przy ścisłej współpracy chóru szkolnego.

Nieść pomoc

Uczniowie szkoły w Serokomli chcą się  jednoczyć, aby  nieść  pomoc, wsparcie i dobro potrzebującym. Podczas spotkania zgromadzeni zostali wprawieni w zadumę  i rozważanie nad tym jakimi są ludźmi  i co dają innym. Obecni mogli przemyśleć to, że w świecie w jakim żyją, dochodzi do aktów przemocy i agresji. Również bliscy oddalają się od siebie. Mówi się o kryzysie wartości, braku ideałów. Z pewnością powstanie nowego SKC jest odpowiedzią na potrzebę szerzenia miłosierdzia.

Ruszają do dzieła

W podziękowaniu za wspaniały montaż słowno-muzyczny ks. Marcin Gochnio wyraził słowa uznania. Następnie przekazał nowym członkom SKC identyfikatory, które będą im towarzyszyć w pracy na rzecz potrzebujących. Spotkanie zakończyło się modlitwą i hymnem Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni” w wykonaniu chóru.

Kolejne Szkolne Koło Caritas!

2015-11-06

Kolejne Szkolne Koło Caritas!

Zdjęcia: Zespół Szkół w Serokomli