Uczestnicy kolonii nad wodospadem Siklawica

W okresie od 22 do 31 lipca w Pensjonacie Wypoczynkowym Zofia Gawlak-Curuś w Zakopanem odpoczywało z nami 70. dzieci. Opiekę nad nimi sprawowało 8 osób – wolontariuszy.

Podczas wypoczynku realizowano projekty, które współfinansowane zostały ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Urzędu Miasta Siedlce oraz Gminy Parczew, Łosice, Milanów i Sosnowica.

40 dzieci z terenu województwa mazowieckiego wzięło udział w zajęciach profilaktyczno-terapeutycznych z psychologiem i pedagogiem, pracownikami Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej w Zakopanem. Razem z pozostałymi dziećmi (15 z miasta Siedlce, 10 z gminy Parczew, 2 z gminy Łosice, 2 z gminy Milanów oraz 1 z gminy Sosnowica) zapewniony miały atrakcyjny program kolonijny. Pod czujnym okiem przewodnika byli w Dolinie Strążyska, Dolinie Kościeliskiej, nad Morskim Okiem, w Tatrzańskim Muzeum. Uczestnicy kolonii korzystali z atrakcji w Aqua-Parku, mieli okazję wjechać koleją szynową na Gubałówkę, a także brali udział w wielu zabawach kolonijnych takich jak: dyskoteki, karaoke, gry integracyjne czy wyjścia na boisko.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym kolonie mogły się odbyć: instytucjom współfinansującym kolonie, przewodnikom, pracownikom Policji, Straży Pożarnej, Muzeum Tatrzańskiego oraz wolontariuszom.

Podczas II turnusu Wakacyjnej Akcji Caritas Diecezji Siedleckiej 2014r. kadrę stanowili: kierownik – Małgorzata Witkowska, wychowawcy – Katarzyna B., Magdalena B., Joanna F., Daria K., Aneta D., Monika B, Karolina Z.

2014-08-21

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej