„Książka dla Hospicjum”

„Przyda się każdy gatunek, literatura klasyczna i współczesna” – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Centrum Wolontariatu w Siedlcach działającego w Caritas Diecezji Siedleckiej. W maju organizacja rozpoczęła kampanię „Książka dla Hospicjum”.

Akcja ma na celu zbieranie książek do biblioteczki Hospicjum Stacjonarnego przy ul. Bema w Siedlcach, które będzie można potem czytać chorym. – Czytanie to jedna z niewielu atrakcji, jaką wolontariusze są w stanie zapewnić podopiecznym – mówi M. Mućka.

Aby włączyć się w akcję, trzeba przynieść książki (nowe lub używane - w dobrym stanie) do biura Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu przy ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach (pokój nr 12).

Poza wsparciem podopiecznych Hospicjum, akcja ma też drugi wymiar. – Książka, której nikt nie bierze w ręce, traci swą moc. Dlatego prosimy, by jej nie wyrzucać, nie niszczyć, ale podzielić się z innymi i przekazać na szczytny cel – zachęca M. Mućka.

Patronat medialny nad akcją objął portal podlasie24.pl, Katolickie Radio Podlasie oraz Echo Katolickie.

Finał akcji odbędzie się 13 października 2018r. z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów.

Więcej informacji: Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Siedlcach, tel.: 510-756-437.