Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Niepełnosprawni na żaglach

2017-05-31 10:50

W dniach 21-26 maja 2017r. osoby niepełnosprawne z powiatu siedleckiego (m.in. z działającego pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach), oraz inne osoby niepełnosprawne korzystających z pomocy Caritas z powiatu siedleckiego oraz terenu Białej Podlaskiej wraz z opiekunami, wyjechały na Mazury, aby poznać smak żeglowania i spróbować swoich sił w nowej roli.

 

Wyjazd integracyjny na żagle rozpoczął się w Porcie Sztynort i był kontynuowany na wielkich jeziorach mazurskich takich jak: Niegocin, Kisajno i Tajty. Impreza miała charakter turystyczno - sportowo - rekreacyjny. Uczestnicy na warsztatach, prowadzonych przez wykwalifikowanych sterników, zapoznali się z podstawowymi informacjami o żeglowaniu, zasadach bezpieczeństwa na wodach żeglownych, podstawowych pracach bosmańskich na jachcie, ale przede wszystkim poznali radość z żeglowania oraz piękno mazurskich jezior i krajobrazów.

 

Impreza miała na celu aktywizację osób niepełnosprawnych. Pokazała im formę rekreacji jaką jest żeglowanie. Wpłynęła na rozwój zainteresowań i osobowości uczestników, podwyższyła aktywność fizyczną,  a także podniosła poziom życia.

 

- Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Większa część uczestników rejsu deklaruje, że na pewno wróci tam za rok – mówi Beata Mańkowska, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, koordynator projektu „Sprawni żeglarze”.

 

 

 

***

Niepełnosprawni na żaglach

2017-05-31

Niepełnosprawni na żaglach

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej WTZ Skórzec

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
   
 

 

Wróć