Niepełnosprawni tworzą filmy

We wtorek 24 października 2017 r. o godz.: 10:00 w sali kina „Merkury” przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej odbędzie się VI Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

Honorowy patronat nad festiwalem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć filmy stworzone przez osoby niepełnosprawne z placówek, których są beneficjentami (Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz fundacji i stowarzyszeń).

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „niepełnoSPRAWNI i rodzina”, ukazana w dowolnych filmowych interpretacjach.

Wydarzenie ma za zadanie integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz ukazanie ich zainteresowań, talentów ale też uczuć i marzeń w odniesieniu do tegorocznej myśli przewodniej.