Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Pierwszy sukces programu „Dach nad głową”

2019-03-19 16:39

Pierwsze założenie akcji „Dach nad głową” czyli uzbieranie 10 000 USD zostało zrealizowane. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na adaptację domów rodzin, które przed wojną mieszkały w Aleppo. Budynki są wolne od naruszeń konstrukcyjnych i można bezpiecznie przeprowadzić w nich prace remontowe umożliwiające rodzinom Państwa Akel i Kabbabi wrócić do Ojczyzny.

Skład rodziny 1:

Akel  Salim - ojciec
Fannoun  Neemat - matka
Akel  Georgina - dorosłe dziecko (21lat)
Akel  Joelle – dorosłe dziecko (18 lat)

Skład rodziny 2:

Kabbabi Ghassan - ojciec
Darakji Vera - matka
Darakji Jaqueline - babcia
Kabbabi Jacky  - dorosłe dziecko (25 lat)
Kabbabi Noel – dorosłe dziecko (21 lat)

Kolejne działania w projekcie „Dach nad głową” koordynuje współpracująca z nami Fundacja Fenicja. Monitorowanie prac adaptacyjnych oraz ich rozliczenie z jej ramienia prowadzić będzie inżynier - wolontariusz.

*Więcej informacji o życiu wybranych rodzin i działaniach związanych z prowadzonymi pracami będziemy przekazywać na bieżąco.

Już dziś DZIĘKUJEMY wszystkim ludziom dobrej woli za hojność serca i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz za okazanie solidarności z naszymi braćmi w wierze chrześcijańskiej.

Program „Dach nad głową”

2019-03-19

Program „Dach nad głową”

Tak obecnie wyglądają domy przeznaczone do remontu