Podziel się szpikiem

Caritas Diecezji Siedleckiej, poprzez Centrum Wolontariatu w Siedlcach, włącza się w akcję Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska) i w ciągu najbliższego miesiąca zorganizuje 4 dni Dawcy Szpiku, podczas których można zarejestrować się w bazie DKMS.

W akcję można włączyć się w biurze Centrum Wolontariatu przy ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach w każdy czwartek kwietnia w godz. 10.00-18.00 (wyjątek: 13 kwietnia, godz. 8.00-16.00).

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg. Aby zostać potencjalnym dawcą wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny (należy mieć ze sobą dowód osobisty) i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, potencjalny dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz Kartę Dawcy.

- Kochani, jeśli do tej pory nie zarejestrowaliście się jako potencjalni dawcy szpiku, zróbcie to teraz. Być może ktoś z nas da komuś choremu szansę na życie – zachęca Marta Próchnicka, koordynator siedleckiego Centrum Wolontariatu CDS.

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie DKMS https://www.dkms.pl/pl/faq/pytania-dawcow.

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/20170404_dawcy_szpiku/kurier-maz.jpg