Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Pomóżmy Mateuszowi podczas Dni Żelechowa

2017-08-09 08:53

Już 27 sierpnia, podczas Dni Żelechowa, oprócz atrakcji zapewnionych przez organizatorów, będzie można wspomóc szczytny cel – leczenie i rehabilitację 16-letniego Mateusza Grzyba, chorego na nieuleczalną mukowiscydozę.

 

- W mukowiscydozie czas liczy się inaczej: ilość spędzonych dni w szpitalu, ilość zażywanych tabletek, ilość godzin inhalacji i drenaży, czas oczekiwania na przeszczep – dzieli się Iwona Grzyb, mama Mateusza. Chłopiec czeka na przeszczep wątroby, ponieważ została ona uszkodzona przez mukowiscydozę. Mateusz z Władysławowa na co dzień jest radosnym, bardzo zdolnym i pracowitym uczniem. Sytuacja zdrowotna spowodowała, że pobiera indywidualne nauczanie. Choroba towarzyszy mu od urodzenia. Z tego powodu, że w każdej chwili mogą wystąpić duszności uniemożliwiające oddychanie i krwotok z przełyku (żylaki przełyku), nastolatek wymaga 24-godzinnej opieki. Do tego, aby żyć, Mateusz potrzebuje pieniędzy m.in. na: sprzęt i codzienne zabiegi fizjoterapeutyczne, suplementację enzymami trzustkowymi, witaminy, antybiotykoterapię, dietę wysokokaloryczną, nutridrinki. Ze względu na trudną sytuację finansową, jego rodzice zwrócili się o pomoc do Caritas Diecezji Siedleckiej. Z pomocą ruszyli również znajomi i przyjaciele.

 

- Jako matki wyszłyśmy z inicjatywą utworzenia podczas Dni Żelechowa stoiska dla Mateusza Grzyba. Dzięki pomocy siedleckiej Caritas przeprowadzimy kiermasz, loterię i zbiórkę pieniędzy do puszek - wymienia Agnieszka Gomuła z Klubu Dziecka, Rodzica i Opiekuna w Żelechowie działającego przy tamtejszym MGOK’u. Na tym jednak wsparcie się nie kończy.

 

Mateusz Grzyb posiada w Caritas Diecezji Siedleckiej utworzone subkonto, na które można przekazywać darowizny i 1% podatku. Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „23214 – Grzyb Mateusz”.

Wróć