Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Seniorzy wystąpią na siedleckiej scenie

2017-06-02 11:12

Caritas Diecezji Siedleckiej serdecznie zaprasza na musical pt.: ”Co nam w duszy gra. Współczesna historia Romeo i Julii” przygotowany przez Klub Seniora „Sen(ior) Przyszłości”, który odbędzie się 12 czerwca 2017r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego przy ul. Świrskiego 31 w Siedlcach.

 

 

 

 

 

 

W programie:

 

18:00 – Powitanie przybyłych gości

18:30 – Przybliżenie osiągnięć projektowych oraz pokaz spotu promującego Seniora Przyszłości

19:00 – Musical pt.: „ Co nam w duszy gra. Współczesna historia Romeo i Julii”

19:45 – Rozstrzygnięcie konkursu na Master Chef’a Seniora

20:00 – Degustacja potraw konkursowych

 

Udział w tym wydarzeniu jest za przysłowiową złotówkę.

 

Będzie co wspominać

 

Kończący się właśnie, roczny projekt pn.: „Sen(ior) Przyszłości” – wspieranie inicjatyw służących aktywizacji i integracji społecznej osób starszych, skierowany był do osób z Siedlec i Parczewa w wieku 55+, które brały udział w różnego typu zajęciach. Wśród nich pojawiły się zajęcia kulinarne, warsztaty teatralne (w jego ramach powstał musical), warsztaty psychologiczne, zajęcia DIY (z angielskiego „Do it yourself”, czyli „Zrób to sam”), z których własnoręcznie zrobione przedmioty będą sprzedawane tego wieczoru. Ponadto seniorzy mieli zajęcia aqua fitness. Grupa siedlecka miała zajęcia ze skoków na trampolinie, a parczewska - zajęcia z zumby.

 

Nowy projekt, nowe możliwości

 

Warto wspomnieć, że obecnie prowadzony jest podobny projekt, tyle że w innych lokalizacjach: w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i Włodawie (warsztaty tańca towarzyskiego, teatralne, które zakończą się pantomimą, warsztaty psychologiczne, porady dietetyczne, fitness w rytmie salsy z tańcem brzucha, sesja zdjęciowa). Są jeszcze wolne miejsca.

 

Kontakt i zapisy:

Anna Walczyna - koordynator projektu Caritas Diecezji Siedleckiej Klub Seniora „Senior Przyszłości”, tel. 511-024-654.

 

 

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/20170602_musical_klub_seniora/plakat/Co_nam_w_duszy_gra_Plakat.jpg

 

Wróć