Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce: Sztuka, komercja i cele charytatywne

2018-02-22 08:28

Laureaci VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” jak co roku przeznaczyli swoje nagrody na cele charytatywne. Wśród osób potrzebujących znalazł się Gabriel Mazurek, który jest podopiecznym Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Gala zakończenia Festiwalu odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach w miniony wtorek, 20 lutego 2018r. W jej trakcie jury, w którym zasiadał m.in. ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, przyznało nagrody w kategoriach najlepszy spektakl i najlepszy aktor/aktorka. Wręczono także nagrodę dziennikarzy i nagrodę publiczności.

 

W kategorii najlepszy aktor/aktorka nagrodę w wysokości 3 tys. złotych otrzymał Piotr Szwedes. Aktor przekazał symboliczny czek na ręce Ilony Mazurek, mamy cierpiącego na rzadką chorobę jelit 9-miesięcznego Gabriela, który ma subkonto w siedleckiej Caritas.

 

Jak mówi Waldemar Koperkiewicz, dyrektor CKiS, nagrody na cele charytatywne przekazywane są od początku istnienia Festiwalu Teatrów. - To prywatni sponsorzy przekazują kwoty pieniężne. Niewielka część z nich idzie na organizację festiwalu, natomiast znaczna większość to nagrody, które są przeznaczane na cele charytatywne. Przede wszystkim na pomoc chorym lub niepełnosprawnym dzieciom. Dla aktorów czy reżyserów bardziej niż nagroda pieniężna liczy się prestiż, a nasz festiwal ten prestiż już ma, ponieważ zgłaszają się do nas aktorzy już z najwyższej półki. Oprócz tego, że można u nas obejrzeć dobry spektakl, cieszymy się, że jest obok ten aspekt, który sprawia, że możemy komuś pomóc - dodaje dyrektor.

 

 

(SSz)

 

 

 

***

Siedlce: Sztuka, komercja i cele charytatywne

2018-02-22

Siedlce: Sztuka, komercja i cele charytatywne

Zdjęcia: Sylwia Szumowska

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
 

 

Wróć