Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlecka Caritas pielgrzymowała do Łagiewnik

2018-04-16 10:37

Wyruszyli, by napełnić serca darem Bożej miłości i zanieść ją do swoich diecezji – taki był główny cel XV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach ph.: „Bóg złożył w moje ręce talenty i nie wolno mi ich marnować”. Wolontariusze i pracownicy Caritas z całego kraju – w tym z Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) – spotkali się tam w sobotę 14 kwietnia 2018r.

 

- Pojechaliśmy do Łagiewnik na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia. Naszą Caritas Diecezjalną reprezentowała znaczna liczba pielgrzymów, bo aż 135 osób – starszych i młodszych – zauważa ks. Andrzej Kubalski, zastępca dyrektora CDS. I dodaje: - Na miejscu można było m.in. uklęknąć i pomodlić się przed obrazem Chrystusa Miłosiernego i przy relikwiach św. Siostry Faustyny, co niewątpliwie dodawało nam otuchy i siły do czynienia dzieł miłosierdzia przez cały rok.

 

Ważnym punktem pielgrzymki była msza św. w Łagiewnickim Sanktuarium o godz. 12:00, której przewodniczył metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski. Towarzyszyło mu kilkudziesięciu księży z Caritas Diecezjalnych oraz z Caritas Polska. Homilię wygłosił natomiast biskup Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. - To właśnie chrześcijaństwo inspirowane duchem Ewangelii nauczyło świat troski o ubogich, głodnych, samotnych i pogardzanych przez innych. To chrześcijaństwo nauczyło świat zakładania sierocińców, domów opieki społecznej, przytułków, budowy szpitali. To chrześcijaństwo nauczyło świat zakładania szkół, uniwersytetów. To właśnie chrześcijaństwo przypomina światu o godności i prawach każdego człowieka, niezależnie od rasy, pochodzenia, płci i wieku – przekonywał kaznodzieja. Dodał, że właśnie chrześcijaństwo nieustannie przypomina światu, że każdy człowiek ma prawo do życia.

 

Na zakończenie mszy św. słowo do pielgrzymów skierował abp M. Jędraszewski. - Życzę wam, aby przy wszystkich wielkich i małych, a częstokroć niedostrzeganych dziełach miłosierdzia, jakie pełnicie, towarzyszyło wam przekonanie: idziemy z Chrystusem, idziemy za Nim do domu Ojca bogatego w miłosierdzie, idziemy pełni radości” – mówił metropolita krakowski.

 

W programie spotkania znalazły się również: konferencja na temat ekologii w ujęciu chrześcijańskim oraz konferencja i pantomima dotycząca Hanny Chrzanowskiej, polskiej pielęgniarki i patronki dzieł miłosierdzia, której beatyfikacja odbędzie się 28 kwietnia 2018r. Warto zaznaczyć, że hasło pielgrzymki pochodzi z rachunku sumienia pielęgniarki, którą opracowała H. Chrzanowska. Na koniec odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Łącznie w pielgrzymce wzięło udział ponad 2300 osób.

 

 

***

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

2018-04-20

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Zdjęcia: Przemysław Treska

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016

 

 

Wróć