Spotkanie Koordynatorów Dzieł Charytatywnych

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza Księży Proboszczów i Koordynatorów Dzieł Charytatywnych wszystkich parafii diecezji siedleckiej na spotkanie formacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 23. kwietnia 2016 r. w Siedlcach.

Spotkanie, któremu przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ks. Bp Kazimierz Gurda, zgromadzi uczestników w sali wielofunkcyjnej przy Parafii Św. Józefa w Siedlcach. Potrwa od godz. 10:00 do 15:00. Tematem przewodnim jest  „Bądźmy miłosierni – czynem, słowem i modlitwą”.

Ruszą by nieść miłosierdzie

Celem spotkania jest zainicjowanie nowych i wdrożenie już podjętych działań charytatywnych jako dzieł miłosierdzia na terenie całej diecezji siedleckiej. Wydarzenie to ma charakter zarówno formacyjny jak i zapoznawczy. Umożliwi wykorzystanie narzędzi wspomagających pracę Koordynatorów. W bieżącym roku planowane są również wewnętrzne spotkania w poszczególnych grupach dekanatów, mające na celu dotarcie do wszystkich parafii diecezji. Siedlecka Caritas pragnie, aby działania były kontynuowane w kolejnych latach, dlatego podjęte są plany realizacji cyklicznych spotkań, o których organizacja będzie informować na bieżąco. Rok Miłosierdzia jest początkiem wspólnych dążeń całej wspólnoty Kościoła i podjętej pracy na rzecz miłości względem Boga i bliźniego.

PLAN SPOTKANIA

godz.: 10:00 - Rozpoczęcie

Przywitanie i wprowadzenie przez Jego Ekscelencję Biskupa Kazimierza Gurdę

godz.: 10:15 - Blok Formacyjny –  Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski

Temat konferencji: „Caritas nie jest dla Kościoła rodzajem opieki społecznej”

godz.: 10:45 – krótka przerwa

godz.: 11:00 – Blok Szkoleniowy – Diecezjalny Koordynator Dzieł Miłosierdzia Małgorzata Dyńka

Temat szkolenia: „Bądźmy miłosierni – Czynem, Słowem i Modlitwą”

godz.: 12:00 - Anioł Pański

godz.: 12:10 – przerwa na poczęstunek

godz.: 12:45 – Blok Caritas - Kierownik Biura Zarządu  Ilona Trojnar

Temat szkolenia: „Narzędzia Caritas dla potrzeb parafii”

godz.: 13:20 - Wręczenie Certyfikatów dla Koordynatorów (tych, których nie było na 1-szym szkoleniu)  -  poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski

godz.: 13:40 - Podzielenie się doświadczeniami i „owocami” pracy, która już została podjęta w parafii (dla chętnych)

godz.: 14:00 - 14: 15 – Wspólna modlitwa na zakończenie.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Marka Bieńkowskiego - Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej