Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Twój 1% ma wiele twarzy – marzenia się spełniają… historia Marysi Tchórzewskiej

2017-02-27 09:04

Marysia ma 5 lat. Urodziła się z bardzo rzadką deformacją lewej nóżki, zdiagnozowaną jako hemimelia strzałkowa. Przypadek takiej anomalii występuje raz na milion urodzeń. Dzięki środkom zebranym w siedleckiej Caritas przed dziewczynką rysuje się lepsza przyszłość.

 

U Marysi ta wrodzona wada charakteryzuje się brakiem kości strzałkowej, trzech paluszków i wielu innych kości śródstopia. W Polsce autorytety od ortopedii proponowały dziewczynce amputację kończyny. Rodzice znaleźli jednak specjalistę w USA, na Florydzie – doktora Paley’a, który przedstawił alternatywną metodę leczenia.

 

Koszt wieloetapowej operacji nie był możliwy do zrealizowania przez rodzinę, ponieważ chodziło o olbrzymią kwotę - około 600 tys. złotych plus koszty pobytu za granicą i rehabilitacji. Podczas prowadzonej w mediach walki o zdrowie dziecka zgłosiła się do rodziców Marysi Caritas Polska i zaoferowała im pomoc. Następnie, dzięki Caritas Diecezji Siedleckiej i życzliwości darczyńców, udało się uzyskać na subkoncie środki na przeżycie w USA i dalsze leczenie. W tym czasie rodzice, którzy przebywali z córką na jej hospitalizacji, nie mieli możliwości pracować za granicą. Każdy etap leczenia to około 10 miesięcy na obczyźnie.

 

- Z całego serca dziękujemy Caritas Polska i Caritas Diecezji Siedleckiej za bezinteresowną pomoc, jakiej nie udzieliła nam żadna inna fundacja, za zbiórki pieniężne i przekazane pieniądze na leczenie i rehabilitację naszego dziecka. Prosimy też ludzi dobrej woli o dalsze wsparcie i przekazywanie swojego 1% podatku, który może zmienić życie podopiecznych, w tym naszej Kochanej Marysi, na lepsze.

 

Pomóż również innym osobom – włącz się w akcję „Twój 1% ma wiele twarzy”.

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Siedleckiej!

Nasz KRS 0000223111

 

Wróć