Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wakacje na świetlicach

2017-07-04 14:20

Dzieci uczęszczające w czasie roku szkolnego do 3 świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej w te wakacje nie będą się nudzić. Przygotowano dla nich ciekawe zajęcia, gry i zabawy, a także inne atrakcje. Dzięki temu spędzą letnią przerwę od nauki w miłym gronie i zregenerują siły przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

 

Zajęcia zapewnią dzieciom bezpieczne, wesołe i urozmaicone spędzanie wolnego czasu, ucząc przy tym współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego poruszania się na drogach.

 

 

 

 

Świetlica Socjoterapeutyczna CDS w Siedlcach

  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 10:00-15:00 (zajęcia dla grupy wychowanków świetlicy)
  • Rodzaje zajęć: edukacyjne o bezpiecznym spędzaniu wakacji, gry i zabawy świetlicowe, plastyczne, taneczne, muzyczne, kulinarne, sportowe, turnieje gier i zabaw, konkursy wiedzy, quizy, popołudnia z ulubioną bajką i filmem z przesłaniem, rekreacyjno – sportowe na świeżym powietrzu.
  • Atrakcje: wizyty w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, Muzeum Diecezjalnym, Katolickim Radio Podlasie, Bibliotece Miejskiej w Siedlcach, kręgielni Lemon, kinie Helios i Novekino Siedlce, sali zabaw „Młynek” oraz pizzerii DaGrasso (atrakcje finansowane w ramach tzw. małych grantów ze środków Miasta Siedlce)

Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza CDS w Siedlcach

  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 09:00-14:00 (zajęcia przeznaczone dla 30-osobowej grupy wychowanków świetlicy - dzieci w wieku szkolnym z terenu Siedlec)
  • Rodzaje zajęć: plastyczne, taneczne, muzyczne, kulinarne, sportowe, turnieje gier i zabaw, konkursy: wiedzy, sportowe, świetlicowe Talent Show (zajęcia poprowadzą wychowawcy i specjaliści pracujący w świetlicy wspierani przez wolontariuszy)
  • Atrakcje: (w każdym tygodniu wakacji min. jeden dzień zajęć poza świetlicą) zwiedzanie i lekcja muzealna w Muzeum Regionalnym i Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, poznanie pracy Katolickiego Radio Podlasie, zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej, sportowa rywalizacja fair play w kręgielni Lemon, integracja i wspólna zabawa w sali zabaw Maluch, seans w kinie Novekino Siedlce, seans w kine Helios, pizza dla wychowanków - nauka savoir vivre podczas posiłku (atrakcje finansowane w ramach tzw. małych grantów ze środków Miasta Siedlce)

 Świetlica Socjoterapeutyczna CDS w Parczewie

  • Godziny otwarcia: w dniach 26 czerwca - 31 lipca 2017r. 09:00-14:00 (zajęcia dla grupy wychowanków świetlicy)
  • Rodzaje zajęć: plastyczne, techniczne, manualne, muzyczne, teatralne, filmoterapia, gry i zabawy tematyczne, sportowe
  • Atrakcje: (min. raz w tygodniu odbędzie się dłuższa wycieczka do ciekawych miejsc na terenie Parczewa) odwiedziny Huty Szkła Gospodarczego, Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, placu zabaw, co czwartek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie organizowane będą zajęcia “Moje zręczne ręce”, w ramach których dzieci wykonują prace plastyczno-techniczne, wyjścia na lody i pizzę, w drugiej połowie lipca w ramach realizacji projektu “Zajęcia sportowo-rekreacyjne na basenie Jelonek w Parczewie” dofinansowanego z Gminy Parczew dzieci będą uczyć się prawidłowo pływać pod okiem ratownika

 

Caritas Diecezji Siedleckiej życzy wszystkim dzieciom pięknych wakacji!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć