Wspieraj Caritas

Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

"Wakacyjna Akcja Caritas" - zakończył się IV turnus!

2019-07-19 13:03

Warsztaty z robienia oscypków, wizyta w Papugarni i w Muzeum Figur Woskowych – to nie jedyne atrakcje IV turnusu „Wakacyjnej Akcji Caritas”, który trwał w dniach 08-17 lipca 2019r. w Zakopanem. Pojechało na nie 49 dzieci zgłoszonych przez Miasto Siedlce, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach i Gminę Skórzec.

 

Koloniści zatrzymali się w Pokojach Gościnnych „U Zofii”, które stanowiły doskonałą bazę na piesze wycieczki w góry i zwiedzanie zabytków oraz ciekawych miejsc Zakopanego. Jak wiadomo, samo miasto jest jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Latem organizowanych jest tam wiele wystaw, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

 

Tego roku dzieci odwiedziły Krzeptówki, a w nich - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej; Kościół na Olczy Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i Kalatówki z pustelnią św. Brata Alberta. Jednym z celów wypoczynku była też promocja walorów krajobrazowych naszej Ojczyzny, dlatego dzieci wzięły udział w wycieczkach z przewodnikiem szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Wędrowały z nim Doliną Kościeliską, przeszły Gubałówką, Drogą pod Reglami, zdobyły Sarnią Skałę i podziwiały Jaskinię Mroźną na Kościelisku. Poza tym przechadzały się po Krupówkach, zwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, a także skorzystały z atrakcji Term Chochołowskich z wodami geotermalnymi.

 

W czasie kolonii organizowane były dodatkowo spotkania z góralami i pokaz kultury góralskiej, zajęcia i zawody sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, wieczory integracyjne, zabawy rozluźniające i integrujące.

 

Ważną rolę w wyjeździe stanowiły zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, promujące zdrowy styl życia oraz indywidualne poradnictwo i wsparcie dzieci. Program prowadzony był przez psychologa oraz pedagoga.

 

Wypoczynek 20 dzieci zgłoszonych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie został dofinansowany ze środków Powiatu Siedleckiego, 28 dzieci zgłoszonych przez Miasto Siedlce - ze środków Miasta Siedlce a 1 dziecka z Gminy Skórzec. Ponadto część środków pochodziła z Caritas Diecezji Siedleckiej pozyskanych podczas trwania programu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

(AN, ks. PW)

 

 

 

***

IV turnus Wakacyjnej Akcji Caritas w Zakopanem - dn. 08-17.07.2019r.

2019-07-19

IV turnus Wakacyjnej Akcji Caritas w Zakopanem - dn. 08-17.07.2019r.

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej

001
002
003
004

 

Wróć