Wolontariusze Caritas w szpitalu

Grupa wolontariuszy z Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej z opłatkiem, czekoladami i życzeniami 23 grudnia zawitała do bialskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, żeby złożyć świąteczne życzenia osobom chorym. Odwiedzili m.in. oddział dziecięcy, aby rozdać prezenty, a wolontariuszki zaprosiły maluchów do wspólnego kolędowania.

Wśród obdarzonych życzeniami byli również pracownicy i rodzice czuwający przy najmłodszych. Wolontariusze pamiętali też o starszych, poddanych leczeniu na oddziale geriatrii. – Cieszymy się, że wywołaliśmy uśmiech na twarzach najmłodszych. Osoby starsze także były bardzo wzruszone i wdzięczne, że ich odwiedziliśmy. Akcję tę zakończyliśmy z poczuciem wielkiej radości i spełnienia mówią wolontariusze.Wspólnie spędzony czas minął szybko i przyjemnie. Pacjenci geriatrii opowiadali o stanie swojego zdrowia, czasach młodości i niejednokrotnie wyrażali dumę z dzieci i wnuków, których się doczekali. – Takie akcje są bardzo dobrze odbierane. Wywołujemy uśmiech wśród chorych. Chcemy, aby ich pobyt w szpitalu nie był tylko kojarzony z zastrzykami i kroplówkami. Pamiętamy też zawsze, żeby odwiedzić osoby starsze. Wolontariusze chętnie podejmują się takich zadań.

Wolontariusze w szpitalu

2015-12-30