Zakon Maltański w Szwajcarii - dla Caritas Diecezji Siedleckiej

Fundacja "Hilfe und Beistand" kierowana przez Zakon Maltanski w Szwajcarii - przekazała ponad 75 łóżek i szafek dla osób chorych leżących. Zespół Caritas - dwoje pracowników /Irena Groblewska, Dariusz Karczewski/, dwóch uczestników z CIS Piotr i Patryk Rzewuscy/ i dwóch wolontariuszy /Andrzej i Albert Andrzejewscy/ - pojechał do Chambesy koło Genewy, aby osobiście załadować dar na ciężarówki. W załadunku brał także udział Dyrektor "Hilfe und Beistand" - Guido Stockli, który koordynuje pozyskiwanie i przekazywanie darów do Polski i innych krajów. Projekt udało się sprawnie przeprowadzić dzięki Kawalerom Maltańskim z Oddziału Radomskiego, którzy podzielili się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem. Ekipa naszej Caritas została pochwalona za zaangażowanie, profesjonalizm i szybkość pracy. 35 łóżek zostanie przekazanych do użytkowana w "DOMU NAD STAWAMI" w Siedlcach, a pozostałe trafia do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach, Białej Podlaskiej i Parczewie.

Mamy nadzieje, ze Kontakty naszej Caritas ze Szwajcarią będą miały charakter długofalowy. Pozyskaliśmy bardzo solidnego partnera i obie strony wyraziły chęć wzajemnej współpracy na rzecz potrzebujących. Na zdjęciu Guido Stockli z naszym zespołem w Szwajcarii i Beata Umięcka z Centrum Pomocy Bliźnim w Siedlcach - witająca pierwszy transport.

Zakon Maltański w Szwajcarii - dla Caritas Diecezji Siedleckiej

2014-05-05