PODARUJ KROPLĘ MIŁOŚCI – zostań honorowym krwiodawcą

Podaruj Kroplę MiłościZOSTAŃ STAŁYM DARCZYŃCĄ

 

Stereotyp mówi, że darem może być tylko pieniądz. Tymczasem dar to przede wszystkim czas i miłość, o czym przypominał m.in. kardynał Stefan Wyszyński. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo drugi człowiek potrzebuje pomocy, w szczególności chory. Caritas zachęca do odwiedzenia Regionalnych Punktów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i honorowego oddawania krwi.

 

Honorowe krwiodawstwo, choć powszechnie znane i praktykowane, potrzebuje promocji poprzez uwrażliwienie sumień na niesienie pomocy niematerialnej. Oddanie „kropli krwi” to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu WIARY - często traconej w wyniku choroby; to niejednokrotnie NADZIEJA na wyleczenie, to dar chrześcijańskiej MIŁOŚCI BLIŹNIEGO. Tak uczył nas Błogosławiony Jan Paweł II. To niewiele, a zarazem najwięcej, bo krew to życie!

 

Dawcą krwi może być osoba zdrowa w wieku od 18 do 65 lat, posiadająca dokument ze zdjęciem, adresem i numerem PESEL.

 

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

 

Honorowy patronat nad kampanią objęli: Kard. Kazimierz Nycz, Abp Henryk Hozer, Bp. Józef Guzek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie, a także Bp. Zbigniew Kiernikowski, który sam daje wielokrotnie przykład honorowego krwiodawstwa (patrz. Słowo Biskupa Siedleckiego w sprawie honorowego krwiodawstwa z 25 lipca 2009r, blogs.radiopodlasie.pl oraz z sierpnia 2012).

 

ZOSATŃ STAŁYM DARCZYŃCĄ. PRZYJDŹ.

 

1. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach,

ul. Formińskiego 14,

Czynne: poniedziałek -€“ piątek, w godz. 7.00 - 13.00

tel. (25) 632 74 61

 

2. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie,

ul. I Armii Wojska Polskiego 8,

 

Rejestracja dawców:

tel. (81) 442 10 40,

tel. (81) 532 62 75 w. 38

 

Godziny rejestracji dawców:

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7.30 - 14.00

Wtorek: 7.30 - 18.00