Pomoc dla Aleksandry Włodarczyk

Ziarnica złośliwa (chłoniak Hodgkina) to choroba jeszcze 10 lat temu uznawana za nieuleczalną. Kilka lat temu zachorowała na nią 33-letnia dziś Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego (woj. lubelskie). Kobieta prosi o wsparcie finansowe – leczenie może uratować jej życie, ale sama nie jest w stanie go sfinansować.

- Kiedy skończyłam 30 lat, usłyszałam diagnozę: ziarnica złośliwa. Był to dla mnie i dla moich bliskich ogromny szok. Nikt w rodzinie wcześniej nie chorował na nowotwór – wspomina Aleksandra Włodarczyk. Do niedawna prowadziła salon kosmetyczny, praca była jej ogromną pasją. Dziś nie jest w stanie pracować, choć chciałaby się rozwijać, szkolić i spełniać zawodowo. Choroba pokrzyżowała jej plany zawodowe i prywatne. Pani Aleksandra w chwili obecnej jest w trakcie chemioterapii.

Walka z nowotworem

Jak wygląda życie kobiety, która choruje na nowotwór? - Całe moje życie, i nie tylko moje, zmieniło się diametralnie. Teraz najważniejszym celem jest to, aby wyzdrowieć. Rodzina i przyjaciele bardzo wspierają mnie w walce z chorobą. To dzięki nim nadal mam siłę by walczyć i się nie poddawać – opowiada Pani Aleksandra. W 2016 roku rozpoczęła chemioterapię - było to długie i ciężkie leczenie. W lipcu 2017 roku przeszła autoprzeszczep komórek macierzystych, który pozwolił jej na chwilę wrócić do normalnego życia i zapomnieć o chorobie. Niestety, ta okazała się podstępna i wraca.

Jest nadzieja

Nadzieją dla Pani Aleksandry jest lek Nivolumab, który w jej przypadku nie jest jednak refundowany. Miesięczny koszt lekoterapii to około 30 tysięcy złotych. Koszt leczenia znacznie przewyższa możliwości finansowe kobiety, dlatego jest zmuszona prosić o wsparcie. Jak czytamy w Internecie, dziś wczesne rozpoznanie ziarnicy złośliwej umożliwia wyleczenie nawet 90 proc. chorych. Pani Aleksandra podkreśla, że będzie wdzięczna za każdy gest dobrej woli.

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie Pani Aleksandry Włodarczyk. Każdy, kto zechce wesprzeć kobietę, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260.

z dopiskiem: „48316 – Włodarczyk Aleksandra”.

(AN)

Darowizna elektroniczna: "48316 – Włodarczyk Aleksandra"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!